українська російська англійська
Держгірпромнагляд пропонує звільнити 25 працівників українських шахт
19.09.2011 | 10:11
Прес-служба Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки

Добіг кінця режим посиленого державного нагляду на вугільних підприємствах України, запроваджений Наказом Держгірпромнагляду 15 серпня 2011 року.

За термін дії цього наказу з 15 серпня по 15 вересня державними гірничотехнічними інспекторами трьох гірничих округів Донецької, Луганської і Львівської областей було здійснено понад 7 тисяч перевірок стану промислової безпеки в очисних, підготовчих вибоях та на інших об’єктах вугільних підприємств. Було заборонено ведення очисних робіт у 303 вибоях, прохідницьких робіт у 496 вибоях. Зупинено експлуатацію 845 об’єктів.

Упродовж місяця дії режиму посиленого нагляду на вугільних підприємствах України державними гірничотехнічними інспекторами виявлено 20 випадків аварійних загазувань гірничих виробок, а працівниками вугільних підприємств – лише 4. При цьому слід враховувати, що на 1 шахту припадає лише 1 державний інспектор,  а інженерно-технічних працівників – близько 200.

На працівників, які допустили порушення правил безпеки накладено понад 1500 адміністративних стягнень, у тому числі, майже 100 – на перших керівників.

Протягом місяця посиленого режиму гірничотехнічними інспекторами за порушення Правил безпеки було направлено роботодавцям 25 подань на відсторонення від займаних посад. Станом на 16 вересня 2011 року в Донецькому гірничому окрузі відсторонено 16 осіб, Луганському – 4, у Львівському – 2. Трьом фахівцям у Львівському гірничому окрузі оголошено догани і позбавлено їх 100% премії.

 

версія для друку