українська російська англійська
Юрій Бойко: Будівництво LNG-терміналу - реальна диверсифікація постачання газу до нашої країни
19.09.2011 | 10:27
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

З початку 2012 року почнеться будівництво терміналу для скрапленого газу, що дозволить диверсифікувати постачання газу до України. Про це заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко.

«Сьогодні відбулася подія, яка має важливе значення для нашої країни - пройшов конкурс, на якому визначено компанію з проектування терміналу для скрапленого газу. До 1 січня 2012 року в нас буде проект терміналу, і ми почнемо його будувати. Це є реальною диверсифікацією постачання газу в нашу країну», - сказав Міністр.

Він підкреслив, що Україна вже досягла принципової згоди із Азербайджаном щодо наповнення цього терміналу.

«Принципова домовленість щодо постачання газу була досягнута на зустрічі Президента нашої країни з Президентом Азербайджану в Давосі на початку року. Наступного тижня ці переговори буде продовжено», - сказав Юрій Бойко.

За його словами, на першому етапі до терміналу буде проставлено 5 млрд. кубометрів, а на другому вже 10 млрд. кубометрів блакитного палива.

Міністр також зазначив, що після будівництва терміналу Україна може взяти участь у реалізації проектів з постачання туркменського газу в Європу.

«Поєднання нашого терміналу і нашої розгалуженої газотранспортної системи – може стати реальним шляхом постачання Туркменського газу до Європи. З урахуванням того, що наші туркменські колеги диверсифікують маршрути, йдуть вперед, ми також плануємо бути у цьому партнерами», - сказав Юрій Бойко.

 

 

версія для друку