українська російська англійська
Україна розраховує на порозуміння з російськими колегами з огляду на високий рівень стратегічного партнерства
19.09.2011 | 11:48
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Україна розраховує на врегулювання питань щодо вартості російського газу шляхом переговорів. Про це заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко.

«Ми, звичайно, розраховуємо на рішення шляхом переговорів. Оскільки рівень стратегічного партнерства між нашими країнами і рівень відповідальності за прийняті рішення є надзвичайно високим. Я залишаюся прихильником переговорів і впевнений, що ми врешті-решт знайдемо компроміс», - сказав Юрій Бойко.

Міністр зауважив, що є три ключові позиції, з яких українська сторона веде переговори з Росією щодо газових питань.

«Перше: будь які моделі співпраці з нашими російськими колегами ми готові будувати – і це позиція нашого Президента, його принципове рішення – лише на паритетних засадах, як рівноцінні партнери. Друге: контракт є кабальним і повинен бути переглянутий, ми вже це довели. Третє: усі рішення потрібно приймати, усвідомлюючи рівень нашого стратегічного партнерства і відповідальності за прийняття цих рішень. Саме керуючись цими трьома принципами, ми ведемо переговори», - наголосив Юрій Бойко.

У той же час Міністр підкреслив, що перегляд вартості російського газу для України є жорсткою економічною необхідністю.

«Будь який уряд, нормальний уряд, буде битися за зниження вартості енергоносіїв. Від цього залежить благополуччя людей і конкурентоздатність економіки. Тому ми будемо жорстко відстоювати наші економічні інтереси», - сказав Юрій Бойко.

Він також зазначив, що за підрахунками спеціалістів російський газ для України має коштувати близько 230 доларів за 1000 кубометрів.

 

 

версія для друку