українська російська англійська
В Україні реалізується програма із зменшення споживання природного газу
19.09.2011 | 12:15
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Сьогодні в Україні діє програма, яка спрямована на значне зменшення споживання та імпорту природного газу. Про це заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко в ефірі телепрограми Велика політика.

«У нас з початку цього року реалізується програма зі зниження споживання газу в країні і збільшення власного видобутку. Ми цього року купуємо у російського «Газпрому» 40 млрд. кубів газу. У наступному році ми купимо вже 27. Через 3 роки ми підемо на закупівлю 12 млрд. кубів газу, з них будемо 5 отримувати з Азербайджану і 7 з Російської Федерації. Ця програма схвалена Президентом України. Дано конкретні доручення Уряду. Її реалізація почалася з квітня місяця», - сказав Міністр.

Він також зазначив, що Україні вже досягнуто значного скорочення споживання газу.

«Ми тільки за рахунок переведення наших компресорів на електроприводи зекономили вже 2 млрд. кубометрів. Ми зекономили близько 2 млрд. кубометрів газу за рахунок часткового переведення наших ТЕС на вугілля, при цьому збільшили обсяги видобутку вугілля. Ми також протягом наступного року переведемо усі ТЕЦ, які працюють на газі, на вугілля або торф, який у нас є на півночі України. Металургійні підприємства також зменшують споживання газу за рахунок переходу на вугілля», - сказав Юрій Бойко.

 

 

версія для друку