українська російська англійська
Володимир Бандуров: Україна запрошує європейських інвесторів до активної співпраці
19.09.2011 | 16:22
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Україна запрошує інвесторів Центральної та Східної Європи реалізовувати проекти на території нашої держави. Про це повідомив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Володимир Бандуров під час 5-го Економічного Форуму країн Центральної та Східної Європи, який проходив у Австрії.

«Учасники економічних форумів - це потенційні інвестори в українську економіку. Тому, я підтримую твердження організаторів форуму про те, що ринки Центральної та Східної Європи, що розвиваються, надають нові шанси для підприємств і підприємців», - наголосив Володимир Бандуров.

Урядовець під час виступу поінформував учасників форуму про економічний потенціал України та можливості, які країна надає інвесторам.

За словами заступника Міністра, у державі досягнуто макроекономічної стабільності, зокрема, зростання ВВП за 6 місяців 2011 року склало 4,4%. Вперше, починаючи з кінця 2009 року, у другому кварталі 2011 року на 16% зріс обсяг інвестицій в основний капітал: «Подібна динаміка свідчить про остаточний вихід з інвестиційного кризи на тлі загальної стабілізації та зростання економіки».

Урядовець повідомив, що у цьому році український фондовий ринок за результатами зростання увійшов до п'ятірки світових ринків, які найбільш динамічно розвиваються, що також є підтвердженням росту економіки України.

Крім того, у січні-червні поточного року порівняно з відповідним періодом минулого року експорт товарів і послуг виріс на 39% (близько 40 млрд. доларів), імпорт - на 48% (41,2 млрд. доларів).

Володимир Бандуров також зауважив, що реформи, які впроваджуються в країні, спрямовані на побудову сучасної, стабільної, відкритої і конкурентоспроможної у світовому масштабі економіки, створення професійної та ефективної системи державного управління, і найголовніше – на поліпшення добробуту громадян.

Водночас, за словами заступника Міністра, найбільше реформ реалізовано у сфері поліпшення бізнес-середовища. Так, Податковим кодексом введено ряд стимулюючих преференцій для інвесторів: поступове зниження прибуткового податку з 25% до 16% в 2014 році; наближення податкової звітності до бухгалтерської; введення ряду пільгових умов оподаткування доходу підприємств в деяких сферах діяльності; скасування ліцензування понад 30% видів господарської діяльності; скорочення на 90% кількості робіт, позначених ліцензійними умовами, які необґрунтовано потрапили під ліцензування; скорочення термінів реєстрації бізнесу від 1 до 3 днів завдяки єдиному спрощеному порядку державної реєстрації юридичних осіб і фізосіб-підприємців.

Володимир Бандуров зазначив, що з метою поліпшення інвестиційного клімату та залучення ресурсів для проведення масштабної модернізації розроблена і затверджена Програма розвитку інвестиційної та інноваційної діяльності в Україні.

Як зауважив урядовець, для залучення інвестицій організована робота зі взаємодії з міжнародними організаціями, включаючи Організацію економічного співробітництва та розвитку, Світовий банк, МВФ. Наразі Україна знаходиться на шляху прийняття рішення про приєднання до Декларації ОЕСР. «Ми проти будь-яких обмежень для інвестиційного капіталу. Ми усвідомлюємо, що із залученням інвестицій Україна одночасно «імпортує» ділові звичаї і правила країн-інвесторів», - підкреслив він.

Володимир Бандуров наголосив, що Україна зараз дійсно надає гарні шанси для підприємців.

«Україна відкрита до співпраці, зацікавлена у взаємовигідних відносинах і конструктивній роботі з діловими та урядовими колами країн Центральної та Східної Європи. Запрошую інвесторів в Україну», - резюмував заступник Міністра.

 

версія для друку