українська російська англійська
Андрій Клюєв: Уряд пропонує посилити відповідальність чиновників за порушення при видачі дозвільних документів
20.09.2011 | 10:06
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Уряд пропонує посилити відповідальність посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування за порушення законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру. Про це заявив Перший віце-прем‘єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, коментуючи відповідний законопроект, схвалений на засіданні Уряду 19 вересня.

За його словами, проектом пропонується внести зміни до статті 16610 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Андрій Клюєв заявив, що існуючий сьогодні перелік правопорушень у цій сфері є неповним та не враховує всіх можливих зловживань з боку дозвільних органів та їх посадових осіб.

Перший віце-прем‘єр-міністр перерахував ці можливі порушення, за які пропонується карати чиновників: неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відмову у видачі дозвільних документів, порушення строків видачі, безпідставна відмова у видачі та анулювання таких документів. Також каратиметься недостатність дій міського голови міста обласного та республіканського (АРК) значення, голови районної та районної у містах Києві і Севастополі міськдержадміністрації щодо організаційного та матеріально-технічного забезпечення дозвільного центру і державного адміністратора.

Андрій Клюєв повідомив, що йдеться про встановлення стягнень за порушення - від тридцяти до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Пропонується також встановити, що повторне вчинення протягом року зазначених правопорушень, буде тягнути за собою накладання штрафу на посадову особу від п’ятдесяти до сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, повідомив перший заступник керівника Кабінету Міністрів України.

Андрій Клюєв висловив надію, що ухвалення та виконання цього законопроекту у поєднанні з системою інших новацій, які вже ухвалені або готуються парламентом та Урядом, поступово суттєво  покращать умови ведення бізнесу в Україні.

«Я хочу наголосити, що це кропітка робота, яка потребує не лише зусиль влади на всіх рівнях, а й участь представників громадських організацій, підприємницьких та бізнес-асоціацій, активну позицію простих громадян. Лише разом можна побороти корупцію та нездарність чиновницького апарату. Зі зміною правил, треба міняти і людей, вчитися жити за новими правилами», - заявив Андрій Клюєв.

 

версія для друку