українська російська англійська
На конференції 29 вересня Україна представить Європі майбутнє своєї енергетичної політики
20.09.2011 | 15:03
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко запросив міністрів енергетики країн Євросоюзу на конференцію, присвячену питанням модернізації української газотранспортної системи, що відбудеться 29 вересня 2011 року у Києві.

З такою пропозицією Юрій Бойко виступив під час Неформальної ради європейських міністрів з енергетики 20 вересня 2011 року у місті Вроцлав (Польща).

«Я представляю країну, що є одним з найбільших транзитерів у Європі: через Україну проходить майже 100 млрд кубометрів газу з Росії до Європи, тому ситуація з нашою транспортною системою важлива як для покупців і споживачів газу, так і для всіх країн, представлених тут. Користуючись нагодою, запрошую всіх вас на конференцію з модернізації нашої транспортної системи, що відбудеться в Україні 29 вересня, під час якої ми будемо готові представити вам майбутнє нашої енергетичної політики», - сказав Юрій Бойко.

Разом з тим Міністр відзначив важливість сьогоднішньої зустрічі міністрів і ясність позиції Єврокомісії з обговорюваних питань.

«Дякую пане Комісар за ясну позицію по новим проектам, що здійснюються  згідно з планом Європейської комісії. Дуже важливо мати ясну і чітку позицію національних регуляторів і позицію Єврокомісії, оскільки є приклади, коли Єврокомісія займає одну позицію, а компанії, що представляють європейські країни, - іншу. Тому сьогоднішня інформація дуже важлива для нас, щоб будувати майбутні плани  по розвитку транспортної системи», - наголосив Юрій Бойко.

Нагадаємо, що в конференції щодо модернізації газотранспортної системи України, що відбудеться 29 вересня 2011 року у Києві, візьме участь Комісар з питань енергетики Європейської Комісії Гюнтер Оттінгер.

Довідково. 19 липня 2011 року на промисловому майданчику газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород неподалік міста Богуслав у Київській області в присутності Прем’єр-міністра України Миколи Азарова та Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка було зварено символічний «золотий стик», чим розпочато реалізацію Проекту «Модернізація та реконструкція магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород».

За попередніми підрахунками, в результаті модернізації транзитний потенціал газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород збільшиться вдвічі, а обсяг постачання природного газу в країни Європи може зрости на 20-25%.

 

 

версія для друку