українська російська англійська
Для забезпечення постачання газу до України буде створена українсько-азербайджанська компанія
20.09.2011 | 16:22
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

Для забезпечення поставок в Україну азербайджанського газу сторони домовились, що до 1-го листопада буде створена спільна компанія між Державною нафтовою кампанією Азербайджанської Республіки (SOCAR) та Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами. Про це повідомив за підсумками засідання робочої групи зі створення нових маршрутів постачання енергоносіїв через територію України із Азербайджанської Республіки голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів.

«Спільна компанія здійснить розробку техніко-економічного обґрунтування транспортування скрапленого газу на Чорноморське узбережжя України. Ми очікуємо підписання цієї угоди до кінця цього місяця», - повідомив Владислав Каськів.

При цьому він зазначив, що це  дозволить пришвидшити реалізацію Національного проекту «LNG-термінал – морський термінал з приймання зрідженого природного газу. «Таким чином, Стратегія Президента щодо диверсифікації постачання енергоносіїв в Україну набула конкретики вже у цьому році. Спорудження LNG - терміналу підтримує зусилля Міністерства енергетики та вугільної промисловості України з посилення енергетичної безпеки країни», - наголосив  голова агентства.

Владислав Каськів повідомив, що 19 вересня парафовано текст угоди, яка передбачає постачання в Україну скрапленого газу: в 2014 році до 2-ох, а з 2015 року – 5-ти млрд. кубометрів газу на рік. 

Довідково: Переможцем тендеру на розробку ТЕО Національного проекту «LNG-термінал» визначено іспанську компанію «Сокоін Інженерія Конструкціон Індастріал». Орієнтовна вартість будівництва LNG терміналу з інфраструктурою становить близько 1,5 млрд. дол.

Після реалізації Національного проекту Україна отримає можливість диверсифікувати шляхи постачання газу в об’ємі  10 мільярдів кубометрів газу на рік.

 

версія для друку