українська російська англійська
Прем'єр-міністр закликав бізнес взяти активну участь в напрацюванні змін до угод із СОТ
20.09.2011 | 18:14
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров закликав роботодавців взяти активну участь в напрацюванні змін до угод зі Світовою організацією торгівлі. Про це Глава Уряду заявив під час зустрічі з представниками Об'єднаного руху роботодавців України.

За його словами, зараз Міністерство економічного розвитку та торгівлі працює над пропозиціями з перегляду умов членства України в СОТ. Микола Азаров пояснив, що згідно з угодами, після трьохрічного періоду членства України в СОТ наша держава має право внести пропозиції щодо корегування умов членства.

При цьому Прем’єр-міністр зауважив, що таки зміни не матимуть масштабного характеру: «Ми не говоримо про те, що це корегування буде глобальним. Ні, звичайно. Але з тими позиціями, перегляд яких є очевидним уже зараз, нам потрібно працювати».

Прем’єр-міністр нагадав, що у 2009-2011 рр. 36 країн - учасниць СОТ використали своє право перегляду умов участі в цій організації, і тому Україна в цій ситуації не є першопрохідцем.

Крім того, Микола Азаров наголосив, що можливі зміни умов членства України у СОТ не призведуть до необхідності перегляду домовленостей, які вже досягнуті в переговорах щодо підготовки угоди про зону вільної торгівлі з ЄС. «Ми запевнили, що все, про що ми домовилися з Європейський Союзом, природно, не буде підлягати перегляду», - заявив Микола Азаров.

У свою чергу голова Об'єднаного руху роботодавців України Дмитро Фірташ подякував Прем‘єр-міністрові України за активізацію діалогу між бізнесом та владою. За словами Дмитра Фірташа, активне обговорення наслідків вступу України до СОТ засвідчило, що бізнес відчуває себе незахищеним. «Насправді, до СОТ необхідно було вступати, це було необхідно і неможливо було вчинити інакше», - сказав Дмитро Фірташ. Проте, за його словами, під час вступу до СОТ не були враховані побажання бізнесу. «Необхідно, щоб відбувався постійний діалог між урядом і роботодавцями. Було би дуже важливо, щоб ми виступили однією командою, тому що ми захищаємо країну», - додав голова Об'єднаного руху роботодавців України.

Микола Азаров підкреслив, що саме практика роботи в умовах СОТ визначає, де необхідне коригування в інтересах вітчизняного виробника, і доручив включити представників сторони роботодавців а також галузевих асоціацій до урядових робочих груп, які опрацьовують питання змін до угод із СОТ.

 

 

 

версія для друку