українська російська англійська
Микола Азаров: Зростання рейтингу конкурентоздатності України - об'єктивна оцінка політики Уряду
21.09.2011 | 11:03
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Виважена економічна політика Уряду забезпечила зростання рейтингу конкурентоздатності України у світі, - переконаний Прем’єр-міністр України Микола Азаров.

Розпочинаючи засідання Кабінету Міністрів, Микола Азаров зауважив, що днями експерти і журналісти підбадьорили Уряд. «Під час економічного прес-клубу вони нагадали інформацію щодо рейтингу конкурентоспроможності країн за 2011 рік, яку оприлюднив Всесвітній економічний форум… Україна вперше за останні роки поліпшила свої позиції у рейтингу. На сім пунктів», - зазначив Прем’єр-міністр.

При цьому він підкреслив, що для Уряду важливо не на скільки, а завдяки чому рейтинг України покращився.

Насамперед цього вдалося досягти завдяки оздоровленню макроекономічної ситуації. «Тут зростання становить одразу 20 пунктів. Це серйозна підтримка нашого курсу. Ми на правильному шляху. Зараз, коли найбільші економіки світу перебувають у невизначеності, ми змогли стабілізувати ситуацію в Україні, скоротили бюджетний дефіцит з 18% ВВП до 5% сьогодні, і до 2,5% ВВП у 2012 році. Ми починаємо абсолютне скорочення зовнішніх запозичень. Це – надійний фундамент для подальшого розвитку економіки», - заявив Глава Уряду.

Крім того, Микола Азаров зауважив, що поліпшилася оцінка інституційної спроможності державних інституцій, зокрема, в частині обґрунтованості використання державних коштів. «Це саме той сегмент, якість якого визначає здатність держави проводити перетворення, необхідні для підвищення національної конкурентоспроможності», - додав Прем’єр-міністр.

Разом з тим, Микола Азаров висловив переконання в тому, що економічна політика Уряду повинна бути виваженою і довготерміновою: «Я не обіцяю миттєвих результатів «тут і зараз». Але я переконаний в тому, що політика скорочення бюджетного дефіциту і водночас модернізація нашої економіки разом з дерегуляцією і подоланням корупції є зеленим світлом для інвесторів».

За його словами, для реформ потрібний час і терпіння: «Їх основа – це стабільна політика без хитань з боку в бік. Таку політику ми і зобов’язані проводити».

 

версія для друку