українська російська англійська
Микола Азаров: Комунальні об'єкти протягом 5 років мають перейти на енергозберігаючі технології
21.09.2011 | 11:18
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров доручив Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерству фінансів і регіональним адміністраціям розробити п’ятирічний план енергоощадного переоснащення комунальних об’єктів, в першу чергу тих, які знаходяться далеко від центрального теплопостачання. Відповідне доручення Глава Уряду сформував під час засідання Кабінету Міністрів України.

Микола Азаров повідомив про результати відвідання київських об’єктів, де успішно застосовуються та розробляються проекти з енергозбереження та енергоефективності. Зокрема, у київській ЗОШ №18 встановлено експериментальне обладнання – автономну теплову насосну установку, яка дозволяє економити дорогий зараз газ. «Тому я вважаю, що експеримент цілком успішний. Сьогодні ці технології вже можна поширювати на школи, дитячі садки, лікарні, на об’єкти соціальної інфраструктури», - наголосив Глава Уряду.

Прем’єр-міністр повідомив також про успішні проекти ПАК «Тодак», яке виробляє енергозберігаючі покриття для електричних плит, бойлерів, хлібопекарень тощо, яке дає економію електроенергії до 40%, а відповідно коштів та часу.

При цьому Микола Азаров висловив здивування, що вітчизняні підприємства мало замовляють енергозберігаюче обладнання у ПАК «Тодак», в той час  як підприємство отримало великі замовлення від Південної Кореї, Азербайджану, а зараз ведуться переговори з Німеччиною.  «Що це означає? - поцікавився Микола Азаров і підкреслив: - Тільки те, що досі ми мало займалися енергозбереженням і нехтували вітчизняними можливостями навіть там, де все в наших руках – в бюджетній сфері».

Глава Уряду наголосив, що всім міністерствам без виключення, регіональним адміністраціям ще раз потрібно відповідально взятися за цю справу і знайти стимули до впровадження енергоощадних технологій: «Кожному в своїй галузі чи регіоні. А бюджетна сфера має бути прикладом і локомотивом енергозбереження». При цьому Микола Азаров поставив вимогу: купувати в першу чергу енергозберігаючу продукцію українського виробництва.

 

версія для друку