українська російська англійська
Податковий Кодекс не вплинув на кількість підприємців
21.09.2011 | 11:44
Прес-служба Державної податкової служби

Прийняття Податкового Кодексу не вплинуло на кількість фізичних осіб-підприємців в Україні, стверджує заступник Голови ДПС Олександр Клименко.

За його словами, чисельність цього класу представників малого бізнесу залишається відносно стабільною протягом двох років. На початок 2010 року у країні було зареєстровано 2,42 млн. приватних підприємців. За оперативними даними, сьогодні ФОПів – 2,43 млн. осіб.

«Єдине, що відбулося після зміни законодавства – підприємцям довелося робити вибір між різними системами оподаткування. Ми зафіксували невеличкі коливання користувачів спрощеної системи, платників єдиного податку тощо. Але і тут протягом першого півріччя ситуація стабілізувалася, і сьогодні ми бачимо відносно стабільний контингент представників малого бізнесу», - відзначив заступник Голови ДПСУ.

За його словами, кількість тих, то працює на єдиному податку, наприклад, поступово збільшується. Якщо на 1 квітня поточного року їх було  951 тис. осіб, то вже на 1 липня - 1,005 млн. осіб. Тобто спостерігається щомісячне зростання цієї категорії платників на 10 тис. осіб.

«В цьому році закрилися 122,3 тис. підприємців, водночас зареєструвалися приблизно стільки ж нових, тому загальна чисельність майже не змінилася. Але з тих, хто припинив підприємницьку діяльність, тільки 12,5% - кожний восьмий! – декларували отримання доходів», - зазначив Олександр Клименко.

 

 

 

версія для друку