українська російська англійська
Мін`юст: Чинне кримінальне законодавство в Україні буде удосконалено шляхом декриміналізації цілого ряду порушень
21.09.2011 | 13:11
Прес-служба Міністерства юстиції

Чинне кримінальне законодавство буде удосконалено шляхом декриміналізації цілого ряду правопорушень. Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович у ході зустрічі з Комісаром Ради Європи з прав людини Томасом Хаммарбергом.

Зустріч відбулася у рамках проведення Міжнародної конференції «Роль превенції в заохоченні та захисті прав людини».

За словами Міністра юстиції, на сьогодні, за дорученням Президента України, здійснюється робота щодо розробки законопроекту про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексу в частині декриміналізації цілого ряду правопорушень.

Таким чином, зазначив Олександр Лавринович, планується покращити кримінальне законодавство, не очікуючи реформи кримінальної юстиції, робота над законодавчим забезпеченням якої триває за ініціативи Президента України.

«Передбачається покращити ситуацію із забезпеченням прав громадян, які порушили закон, але не несуть загрози суспільству», - сказав він.

Міністр уточнив, що декриміналізація окремих видів порушень стосуватимуться переважно злочинів в економічній сфері.

Олександр Лавринович також повідомив, що пропозиції щодо удосконалення чинного кримінального законодавства планується запропонувати на розгляд Президентові вже найближчим часом.

 

версія для друку