українська російська англійська
Держенергоефективності: Україна може зменшити до 25% споживання природного газу в найближчі роки
21.09.2011 | 15:11
Прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження

Таку заяву зробив Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Микола Пашкевич на брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

«Агентством розроблено зміни в Державну цільову програму енергоефективності та розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-15 роки стосовно скорочення споживання природного газу. Зокрема, ставимо за ціль до 2015 року на 25%, зменшити використання природного газу, наразі за Програмою 20%. Це цілком реальне завдання, оскільки минулого року ми вийшли на випередження прогнозних показників. Розраховували знизити споживання на 3%, а за фактом знизили на 4.1%, що становить 2,2 млрд. кубометрів газу», зазначив він.

Голова Агентства зауважив, що у 2010 році також було на 1% знижено енергоємність ВВП в порівнянні з 2009 роком та зафіксовано зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів, у тому числі природного газу в будівництві - на 9,1%,  і транспорті та зв'язку - на 1,7% в порівнянні з 2009 роком.

За його словами, стимулом до таких позитивних зрушень слугували діючі преференції та бюджетна підтримка впровадження заходів з енергоефективності за Програмою. «Фінансування заходів з держбюджету за Програмою у минулому році стало стимулом до активізації впровадження в регіонах близько 4 тисяч проектів на суму більше 4 млрд. 255 млн. грн. за рахунок інвестицій, місцевих бюджетів та коштів підприємств та організацій», зауважив М.Пашкевич.

За інформацією Держенергоефективності в цьому році відомство продовжить супроводження проектів з впровадження новітніх технологій у комунальній сфері та промисловості, переведенню газових котелень на альтернативні види палива,  використанню теплоакумуляційного обігріву та теплових насосів.

 

версія для друку