українська російська англійська
Єврокомісія позитивно оцінює виконання Україною Плану дій з лібералізації ЄС візового режиму для громадян України
21.09.2011 | 16:00
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Перший Віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв висловив подяку Європейській Комісії за позитивні оцінки виконання Україною Плану дій з лібералізації Європейським Союзом візового режиму для громадян України. Про це він сказав у середу на зустрічі в Брюсселі з Членом Європейської Комісії з внутрішніх справ Сесілією Мальмстрьом.

Учасники зустрічі обговорили підготовлену експертами Єврокомісії першу доповідь щодо виконання Україною Плану дій.

Перший Віце-прем’єр-міністр України запевнив Комісара ЄС у готовності української сторони до продовження активного діалогу з європейськими експертами, зокрема, у питаннях аналізу законодавства, прийнятого у рамках виконання цього Плану. Учасники зустрічі обговорили подальші заходи, яких планує вживати українська сторона для забезпечення  якісної реалізації Плану Дій, зокрема, у сфері боротьби із корупцією.

Сторони домовилися, що у жовтні експертна місія ЄС відвідає Україну з метою оцінки прогресу, досягнутого у виконанні Плану дій зі спрощення візового режиму.

Андрій Клюєв повідомив, що найближчим часом Верховною Радою України будуть ухвалені ще кілька законів, зокрема, «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», «Про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України». Андрій Клюєв заявив, що українська сторона розраховує завершити виконання першої фази Плану дій до листопада 2011 року.

Перший віце-прем‘єр-міністр України наголосив, що запровадження безвізового режиму з ЄС, так само як укладання Угоди про асоціацію, є першочерговими пріоритетами політики Уряду України. У цьому зв’язку Андрій Клюєв зазначив, що Україна розраховує на підтримку Європейської Комісії у переході на другий (імплементаційний) етап Плану дій вже до кінця цього року.

Перший заступник керівника Уряду України подякував Сесілію Мальмстрьом за її особисту підтримку у безвізовому діалозі України з ЄС.

версія для друку