українська російська англійська
Мінприроди представило систему космічного моніторингу
21.09.2011 | 17:05
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

Міністерство екології та природних ресурсів ініціює впровадження в Україні нового масштабного проекту –  системи космічного моніторингу екологічної ситуації. Про це сьогодні заявив Міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський на брифінгу у Кабінеті Міністрів України.

Космічний моніторинг використовується в розвинутих країнах світу. Світовими лідерами цієї технології на сьогодні є Німеччина, США та Франція. У 2011 році до них приєднається і Україна. Тендер на закупівлю відповідного обладнання і програмного забезпечення відбудеться цієї осені.

«За допомогою діючих супутників Мінприроди розраховує підвищити ефективність діяльності Державної екологічної інспекції. Це особливо актуально з огляду на скорочення штату інспекції на 30%», - підкреслив Міністр.

Першим етапом у реалізації цього проекту стане космічний моніторинг лісів. Масова незаконна вирубка дерев в Україні останнім часом ведеться переважно не на околицях лісів, а в їх глибині. Інспектори, як правило, виявляють такі вирубки випадково. Космічний моніторинг дозволить вирішити цю проблему. Всі підготовчі роботи для запуску проекту будуть завершені до кінця року. «Бюджетні кошти на цей рік вже виділені – це 50 млн. грн. Цього вдосталь вистачить, щоб забезпечити запуск програми», - заявив Микола Злочевський.

Також Мінприроди планує запровадити контроль із космосу за станом річок і озер, відстежуючи рівень води, ерозію берегів і проходження льодоходу у паводковий період. Крім того, космічний моніторинг може бути використаний і в надрокористуванні. Знімки з космосу можуть робитися в різних спектрах, і на їх підставі можна прогнозувати наявність в землі корисних копалин, включаючи нафту і газ.

При цьому, дані космічного моніторингу навколишнього середовища будуть у відкритому доступі в мережі Інтернет. Кожен бажаючий зможе ознайомитися з інформацією про зміни за певний період, що відбулись на території, яка його цікавить. Відкритість роботи даної системи є елементом громадського контролю.

Якщо досвід Міністерства екології та природних ресурсів в експлуатації супутникової системи моніторингу виявиться успішним, її візьмуть на озброєння й інші міністерства. Зокрема, це Міністерство надзвичайних ситуацій, Міністерство аграрної політики та продовольства, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

 

версія для друку