українська російська англійська
Мінрегіон ретельно перевіряє готовність регіонів до нового опалювального сезону
21.09.2011 | 18:03
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Реальна готовність регіонів розпочати новий опалювальний сезон є предметом прискіпливої уваги Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Є деяка невідповідність реального стану справ із даними поданими до Мінрегіону. Про це сьогодні повідомив після засідання Уряду профільний Міністр Анатолій Близнюк.

«Готовність об’єктів соціальної сфери за звітами в середньому становить 98%. Але у ряді областей Державною архітектурно-будівельною інспекцією встановлено відсутність контролю за підготовкою більше тисячі соціальних закладів. Тому Мінрегіон ретельно перевіряє реальну готовність регіонів розпочати новий опалювальний сезон», – наголосив А.Близнюк.

За інформацією Міністра, у звітах Тернопільської області не враховано 1380 соціальних закладів, щодо яких повинен здійснюватися контроль за підготовкою до опалювального періоду. На Рівненщині – 1002, причому вже видані паспорти готовності житлових будинків, підписано під гарантійні зобов’язання органів місцевого самоврядування. У Кіровоградській області «забули» про 1226 соціальних закладів. Крім того, на більшості об’єктів Кіровоградщини немає актів готовності від теплової інспекції, у зв’язку з чим державні інспектори не можуть приступити до підписання паспортів.

Як повідомив Анатолій Близнюк, сьогодні вибірковими перевірками Мінрегіону вже охоплено 35% об’єктів. За дорученням Прем’єр-міністра формуються відповідні робочі групи з представників центральних органів влади для аналізу та контролю стану готовності до роботи в осінньо-зимовий період, які вивчать ситуацію в інших регіонах.

За звітами обласних державних адміністрацій, у рамках підготовки до опалювального сезону 2011/2012 років, на 15 вересня в Україні комплексно підготовлено до зими 97,8% житлових будинків. Готовність об’єктів соцкультпобуту, водопровідно-каналізаційного господарства та котелень сягає більше 98%. Замінено 95% запланованих до ремонту тепломереж, відремонтовано 92% дорожнього покриття від запланованого, підготовлено 95% техніки та заготовлено понад 90% необхідного піску та реагентів.

 

версія для друку