українська російська англійська
Розпочав роботу ХІІ Національний конгрес кардіологів України
21.09.2011 | 18:25
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Сьогодні розпочав роботу трьохденний ХІІ Національний конгрес кардіологів України, присвячений 75-річчю Національного наукового центру "Інститут кардіології імені академіка М.Д.Стражеска". В урочистому відкритті конгресу взяли участь Прем’єр-міністр України Микола Азаров, Міністр охорони здоров’я України Олександр Аніщенко, Президент Національної Академії медичних наук Андрій Сердюк та ін.

У роботі Національного конгресу  також беруть участь понад три тисячі науковців та лікарів-кардіологів з усіх регіонів України та чисельні закордонні фахівці.

2011 рік є особливим для кардіологічної спільноти Українивиповнюється 75 років провідному закладу в державі з кардіологіїНаціональному науковому центру «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» НАМН України та 135 років з дня народження його засновникавсесвітньо відомого вченого Миколи Дмитровича Стражеска.

Серцево-судинні захворювання - одна з найважливіших медико-соціальних проблем в Україні. Кількість людей, які мають хвороби системи кровообігу в Україні, досягла цифри у 25,8 мільйона. Щороку в Україні реєструється майже 50 тисяч випадків гострого інфаркту міокарда, значна кількість гострих коронарних подій залишається недіагностованою. Показник смертності від хвороб системи кровообігу в Україні у структурі загальної смертності населення становить 65,2 % та посідає одне з перших місць в Європі як серед всього населення, так і серед населення працездатного віку.

Нацiональна стратегiя зі зниження смертності від серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань базувалася на реалізації Державної програми запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2006-2010 роки, яка базується на розвитку та впровадженню сучасних лікувально-діагностичних технологій на засадах доказової медицини.

Найбільш важливими напрямками роботи кардіологічної служби є удосконалення надання допомоги хворих на гострий коронарний синдром, в тому числі гострий інфаркт міокарда, артеріальну гіпертензію, атеросклероз та метаболічний синдром.

На конгресі пройдуть наукові засідання, симпозіуми, майстер-класи, дискусії, будуть прочитані лекції з найбільш важливих напрямків кардіології та поєднаним з ними внутрішнім захворюванням.

В рамках Конгресу відбудуться заходи міжнародного рівня - Об’єднана Сесія Європейського товариства кардіологів та Асоціації кардіологів України, Спільний симпозіум Асоціації кардіологів України та Міжнародного товариства здоров’я судин, IV Українсько-Французький форум за участю провідних вчених-кардіологів, Спільне засідання Асоціації інтервенційних кардіологів України та Європейської Асоціації Перкутанних Втручань.

У процесі роботи Конгресу буде проведена Генеральна Асамблея Асоціації кардіологів України, пройдуть робочі засідання профільних Асоціацій з різних субспеціальностей, Спільне засідання Асоціацій кардіологів та ендокринологів України відбудеться конкурс молодих вчених та нарада обласних спеціалістів з організаційно-методичних проблем кардіологічної служби України.

З програмою Конгресу можна ознайомитися тут:

http://www.ukrcardio.org/news_soon.php/news_soon/140 .

версія для друку