українська російська англійська
Андрій Клюєв: Фінальна крапка в переговорах щодо ЗВТ повинна бути поставлена на саміті Україна-ЄС у грудні
21.09.2011 | 18:33
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

DSC_7280-1.jpgПерший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв висловив впевненість, що «остаточну крапку» в переговорах Києва і Брюсселя щодо Угоди про асоціацію, включаючи створення зони вільної торгівлі, буде поставлено під час саміту Україна-ЄС, проведення якого заплановано на 15 грудня нинішнього року.

Про це він заявив в середу Брюсселі на конференції «Україна 20 років: виклики для майбутнього».

«Протягом останніх місяців ми практично вийшли на вирішення ключових проблемних питань створення зони вільної торгівлі. Ми розраховуємо, що переговори, які проходять на цьому тижні в Брюсселі, дозволять нам вийти на остаточні домовленості. Фінальна точка в переговорах повинна бути поставлена на саміті Україна-ЄС», - сказав Андрій Клюєв.

Перший заступник глави Уряду України нагадав, що, уклавши угоду про асоціацію, і створюючи зону вільної торгівлі з ЄС, Україна «свідомо бере на себе комплекс зобов’язань щодо впровадження законодавства та стандартів ЄС, порівнянних із зобов’язаннями країн-кандидатів на членство в Євросоюзі». «Саме тому чіткі формулювання щодо європейської перспективи Україні в тексті Угоди стали б адекватною відповіддю з боку ЄС, від якого багато в чому буде залежати успіх реалізації реформ в Україні», - заявив він.

Ще одним стратегічним завданням 2011 року для України Перший віце-прем'єр назвав досягнення прогресу у введенні безвізового режиму з ЄС. Андрій Клюєв заявив, що українська сторона не збирається знижувати взяті темпи і висловив сподівання, що Україна зможе перейти до наступної - імплементаційної фази плану дій щодо лібералізації безвізового режиму до кінця 2011 року. «За рік-два напруженої роботи ми розраховуємо підійти до скасування візового режиму з ЄС», - зазначив Перший віце-прем'єр-міністр України.

 

версія для друку