українська російська англійська
Микола Азаров привітав кардіологів із відкриттям ХII Національного конгресу кардіологів України
21.09.2011 | 18:45
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров взяв участь у відкритті ХІІ Національного конгресу кардіологів України.

За його словами, 2011 рік відзначений двома знаменними датами в історії вітчизняної кардіології: виповнюється 135 років від дня народження видатного лікаря і вченого Миколи Дмитровича Стражеска і 75 років від дня заснування інституту кардіології, який носить його ім'я. «Не секрет, що проблема серцево-судинних захворювань є однією з найактуальніших не тільки в Україну, а й в усьому світі», - зазначив Микола Азаров, додавши, що середня тривалість життя в Україні становить 68 років і є однією з найменших у Європі. При цьому, він підкреслив, що Україна втрачає дуже багато людей працездатного віку.

«Багато в чому це пов'язано з тим, що понад 55% населення країни страждають хворобами системи кровообігу. Частка серцево-судинних причин смертності становить близько 65%, тоді, як у країнах Євросоюзу - менше 50%», - заявив Прем'єр-міністр.

За його словами, держава усвідомлює масштаб і складність проблеми і готова всіляко допомогти кардіологам виправити ситуацію.

Як підкреслив Микола Азаров, завдяки впровадженню інноваційних технологій, наприклад, ургентного коронарного стентування, летальність від інфаркту міокарда в Інституті кардіології ім. М. Д. Стражеско в 2010 році знизила 2,6%, що відповідає рівню провідних клінік у світі. А завдяки реалізації Державної програми запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань в Україні почали створюватися відділення (центри, лабораторії) для надання спеціалізованої допомоги хворим на інфаркт міокарда методами інтервенційної кардіології. «Тобто, ми зробили абсолютно новий крок у роботі кардіологічної служби.

Зараз головним напрямком роботи має стати вдосконалення невідкладної допомоги відповідно до Європейських стандартів. Адже поки в нашій країні в оптимальні строки для надання допомоги госпіталізується менше лише 20% хворих гострим інфарктом міокарда, тоді як у країнах Євросоюзу ці показники складають більше 50%», - заявив Глава Уряду.

Микола Азаров також повідомив, що Уряд готовий поширити практику Харкова щодо функціонування «Швидкої допомоги», де робота повністю інформатизувати, а час від надходження дзвінка до початку надання допомоги скоротили до 8 хвилин.

«Все це прекрасні, сучасні вітчизняні розробки та рішення. Саме вони повинні стати для нас опорою і рушієм реформи медицини», - зазначив він.

 

версія для друку