українська російська англійська
Андрій Клюєв: Уряд відновлює втрачені державою за попередні роки функції соціально-економічного планування
22.09.2011 | 12:21
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Як виявилося у ході проведення адміністративної реформи, в системі державного управління майже повністю втрачено функції соціально-економічного планування і розробки дієвих державних програм. Про це заявив в четвер Перший віце-прем‘єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, представляючи  у Верховній Раді проект Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2012 рік та основні напрями розвитку на 2013 і 2014 роки.

За його словами, залишились лише прогнози та купа неузгоджених між собою та з можливостями бюджетного фінансування державних цільових, галузевих та регіональних програм, більшість яких потрібно було переглянути.

«Через це, зокрема, неможливо було забезпечити планомірний та збалансований розвиток економіки, уникнути міжгалузевих диспропорцій, неузгодженості попиту та пропозицій на споживчому ринку, в тому числі дефіциту тих чи інших продуктів», - заявив Андрій Клюєв.

З цієї причини, за словами Першого віце-прем‘єр-міністра, недостатньо уваги приділялось розвитку тих секторів економіки, що працюють на внутрішній ринок. В результаті втрачено багато робочих місць, загострились соціальні проблеми. Країна отримала величезне від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі і погіршення стану платіжного балансу, заявив Андрій Клюєв.

Він також зауважив, що виробничі програми галузей формувались без врахування потреб суміжних галузей, реальних потреб та платоспроможного попиту населення.

За словами першого заступника Керівника Уряду, все це стримувало прогресивний розвиток країни, послаблювало зусилля влади та нівелювало ефективність реалізації економічної і соціальної політики.

Саме для виправлення ситуації необхідно запровадити нову модель соціально-економічного розвитку країни та відповідного програмного управління - з цією метою Міністерством економічного розвитку і торгівлі, за участю інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, підготовлено проект Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2012 рік та прогнозів і планів на 2013-2014 роки, заявив Андрій Клюєв.

 

версія для друку