українська російська англійська
Сергій Тігіпко підтримав пропозиції чорнобильців щодо реформування системи надання пільг
22.09.2011 | 14:10
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко підтримав ініціативи чорнобильців, зокрема, щодо розмежування допомоги між ліквідаторами та постраждалими, перегляду зон радіоактивного забруднення, перегляду переліку документів для призначення чорнобильських пенсій. Про це він повідомив після зустрічі з представниками громадських організацій чорнобильців, під час якої обговорювалися спірні питання, пов’язані із законопроектом «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень».

«Державна допомога має бути ефективною, її рівень треба підвищувати, але призначатися вона може лише тим, хто справді постраждав внаслідок катастрофи. Я переконаний, що люди, які ризикували своїм життям, рятуючи світ від радіаційної загрози, повинні мати гідну підтримку від держави», – зазначив Віце-прем’єр-міністр. У зв’язку з цим він погодився з пропозицією чорнобильців щодо удосконалення системи експертиз, які встановлюють зв’язок того чи іншого захворювання з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Він наголосив, що сьогодні державна допомога розпорошена між великою кількістю отримувачів. «За часи незалежності було прийнято дуже багато непослідовних і суперечливих рішень, спрямованих на посилення соціального захисту постраждалих від чорнобильської катастрофи. На жаль, часто пільги отримують ті, хто на них не має права. Тому ми повинні навести лад у пільгах і зробити систему соціального захисту держави справедливою», – наголосив Сергій Тігіпко.

Сергій Тігіпко також підкреслив, що політика держави полягає в послідовному підсиленні соціального захисту вразливих верств населення з одночасним підвищенням рівня адресності допомоги. 

Сторони домовились, що в рамках робочої групи будуть напрацьовані відповідні зміни до законодавства.

 

 

версія для друку