українська російська англійська
Сьогодні у Києві відкрився Форуму міністрів освіти європейських країн "Школа XXI століття: Київські ініціативи"
22.09.2011 | 14:53
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

22 вересня 2011 року за участю Прем’єр-міністра України Миколи Азарова та Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника відбулося відкриття Форуму міністрів освіти європейських країн «Школа XXI століття: Київські ініціативи» (в рамках проведення заходів, пов'язаних із головуванням України в Комітеті Міністрів Ради Європи), який проходитиме 22-23 вересня 2011 року у Києві.

Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров привітав учасників Форуму міністрів освіти країн-членів ЄС. «Ми вдячні керівництву Ради Європи і за проведення Форуму в Києві, і за його тематичну спрямованість. Думаю, всім зрозуміло, що живемо ми як і раніше по-сусідськи, але вже в одному великому домі. Хочете, називайте це глобалізацією, хочете інтеграцією, але, по-суті, Європа сьогодні - це наш спільний Дім», - підкреслив Глава Уряду. Він окреслив основні пріоритети інтеграції європейської освіти.

Також до учасників Форуму звернувся Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник. Він зазначив, що Україна пишається своїми школярами та студентами, які отримали міжнародне визнання. Міністр наголосив: «Україна є домом більш ніж п’яти тисяч студентів із понад 100 країн світу. Це втричі більше, ніж в радянський період».

Дмитро Табачник повідомив, що Директорат Ради Європи з питань освітньої і мовної політики у Страсбурзі підтримав документ «Мовна освітня політика в Україні». «Напередодні цього Форуму директорат Ради Європи з питань освітньої і мовної політики у Страсбурзі закінчив дуже важливий офіційний документ, який нам учора передали, під назвою «Мовна освітня політика України», – розповів Міністр.

За його словами, документ обговорювали під час кількох великих плідних дискусій таробочих нарад експертів Ради Європи з українськими фахівцями та з фахівцями з інших держав. «Мені дуже приємно, що освітня мовна політика в Україні одержала схвальну оцінку експертів Ради Європи по абсолютній більшості вимірів. Усього в чотирьох розділах є достатньо цікаві і серйозні рекомендації», – підкреслив Дмитро Табачник.

Крім того, Міністр додав, що зараз готується ІІІ Всеукраїнський з’їзд працівників освіти, на якому заплановано розглянути документ «Національна стратегія розвитку освіти на 2012-2021 роки». «Цей документ ми передамо з проханням процензурувати та опрацювати нашим експертам з Ради Європи з питань освітньої і мовної політики»,- сказав Дмитро Табачник.

У свою чергу, Директор департаменту освіти та мовної політики Ради Європи Олоф Олафсдоттір під час спільного брифінгу наголосила, що довгострокові інвестиції у якісну освіту можуть стати запобіжником у розвитку екстремальних ситуацій, таких як тероризм чи брутальні масові акції.

Зазначимо, що впродовж двох днів відбуватимуться пленарні та секційні засідання робочих груп під час роботи яких, обговорюватимуться такі питання: «Освітні системи в мультикультурних суспільствах: створення культури життя в мирі і злагоді», «Компетенції життєздатності в демократичних суспільствах XXI ст.», «Шкільна освіта та університети: створення загальноосвітнього Європейського Простору» та ін.

23 вересня 2011 року за результатами дводенної роботи учасники Форуму міністрів освіти європейських країн «Школа XXI століття: Київські ініціативи» презентують заключне Комюніке.

 

версія для друку