українська російська англійська
Антимонопольний комітет вимагає подальшого зниження тарифів на внутрішні авіарейси
22.09.2011 | 17:56
Прес-служба Антимонопольного комітету

Антимонопольний комітет України зобов’язав ВАТ «Авіаційна компанія «Дніпроавіа» та ЗАТ «Авіакомпанія «АЕРОСВІТ» привести тарифи на послуги з перевезення пасажирів на регулярних внутрішніх маршрутах до рівня, який би існував за умов значної конкуренції на відповідному ринку.

Так, у період льотної навігації IATA «Зима 2010-2011» ВАТ «Авіаційна компанія «Дніпроавіа» було єдиним авіаперевізником за маршрутами «Київ – Дніпропетровськ – Київ», «Київ – Івано-Франківськ – Київ», «Київ – Луганськ – Київ», «Київ – Львів – Київ», «Київ – Одеса – Київ», «Київ – Севастополь – Київ», «Київ – Ужгород – Київ», «Київ – Харків – Київ» та «Київ – Чернівці – Київ».

Як встановив Комітет, ціни на авіаквитки зазначених маршрутів у 1,3-1,7 раза вищі, ніж тарифи на авіаперевезення пасажирів за маршрутом «Київ-Сімферополь-Київ», на якому у вказаний період працювало чотири авіакомпанії, тобто на якому існувала конкуренція.

У свою чергу, виявлено, що вартість перевезень ЗАТ «Авіакомпанія «АЕРОСВІТ» за маршрутом «Київ – Донецьк – Київ» перевищують тарифи  ПрАТ «Міжнародні авіалінії України» на авіаперевезення за аналогічним маршрутом. Зокрема максимальні тарифи у «економ-класі» вищі у 1,7 раза, мінімальні тарифи у «бізнес-класі» – у 1,8 раза.

Такі дії ВАТ «Авіаційна компанія «Дніпроавіа» та ЗАТ «Авіакомпанія «АЕРОСВІТ»  містять ознаки порушення конкуренційного законодавства.

Присутній на засіданні Комітету уповноважений представник ЗАТ «Авіакомпанія «АЕРОСВІТ» повідомив про зниження тарифів на окремі авіаперевезення та готовність подальшого зниження цін на авіаквитки, особливо, за умови запланованого зниження тарифів на аеропортові послуги.

 

версія для друку