українська російська англійська
Андрій Клюєв: Економічна Рада СНД готова доопрацювати Договір про зону вільної торгівлі у найкоротші терміни
23.09.2011 | 13:46
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Україна сподівається на підписання Договору про зону вільної торгівлі між країнами Співдружності Незалежних Держав у жовтні поточного року. Про це заявив в п'ятницю Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, коментуючи результати 51-го засідання Економічної ради СНД (м. Алмати).

Андрій Клюєв повідомив, що прийнято рішення в стислі терміни доопрацювати наявні зауваження до тексту, щоб винести його на чергове засідання Ради глав урядів країн СНД, яке відбудеться 18 жовтня в Санкт-Петербурзі.

За його словами, у ході засідання сторони домовилися, що з країнами, які ще мають зауваження, будуть проведені додаткові переговори. Андрій Клюєв додав, що українська сторона наполягала на необхідності завершення підготовки проекту договору.

«Що стосується позиції української сторони, то ви її добре знаєте - ми впродовж останніх п'ятнадцяти років послідовно виступаємо за створення в рамках СНД повноцінної зони вільної торгівлі», - заявив Перший віце-прем'єр-міністр України.

Андрій Клюєв зауважив, що Україна прийняла найактивнішу участь у підготовці нової редакції договору і наполегливо шукала компроміс з тих чи інших його положень. Таким чином, спільними зусиллями підготовлений документ, який дозволяє вивести наші торгово-економічні відносини на якісно новий рівень, сказав він.

Андрій Клюєв нагадав, що в ході засідань Економічної ради в квітні ц.р. в Ялті в і червні ц.р. в Москві, сторони констатували, що даний проект договору вже в основному узгоджений.

Україна з повагою ставиться до позицій кількох країн, які мають зауваження до тексту договору, і закликає всі сторони проявити гнучкість з метою досягнення компромісів, заявив Андрій Клюєв.

Він повідомив, що за підсумками 7 місяців поточного року частина СНД у зовнішньому товарообігу України перевищує 42%. Зростання товарообігу нашої країни з країнами Співдружності за цей період перевищило 156%.

Перед початком засідання Економічної Ради Андрій Клюєв провів ряд двосторонніх зустрічей з колегами з інших країн СНД.

 

 

версія для друку