українська російська англійська
Анатолій Близнюк: Нам потрібно змінити негативний стереотип про галузь ЖКГ
23.09.2011 | 17:05
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

23 вересня 2011 року Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк, перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак і генеральний директор ПАТ «Київенерго» Едуард Соколовський відвідали станцію теплопостачання «Позняки» де оцінили готовність Києва до нового опалювального сезону. Керівник Мінрегіону разом із групою спеціалістів оглянули хімічний та котельний цехи, насосне відділення та щит управління.

«Нам потрібно змінити негативний стереотип про галузь ЖКГ, як відсталу і безперспективну. Громадянам і владі треба усвідомити, що справжня реформа і технічне переоснащення починається із економії, бережливого ставлення до ресурсів та господарського підходу до кожної будівлі. До зими повинні бути готові не тільки котельні та пункти теплопостачання, але й теплотраси, під’їзди у будинках, кожна квартира», – сказав по завершенні заходу Анатолій Близнюк. За його словами, втрати тепла у 30 – 40 відсотків через конструкції житлових будинків, трава, що зеленіє у 20-ти градусний мороз на теплотрасі – це ті явища, які повинні залишитися в минулому.

Для довідки: Станцію теплопостачання «Позняки» ПАТ «Київенерго» було введено в експлуатацію наприкінці лютого 2011 року. Це перший потужний об’єкт теплоенергетики в столиці, запущений в роботу за останні 22 роки.

Станція має стратегічне значення для Києва: забезпечує теплом і гарячою водою 300 тис. мешканців житлових масивів Позняків та Осокорків. Будівництво станції теплопостачання (займає територію 17,6 га) розпочали ще 1989 року і через брак коштів кілька разів призупиняли.

У січні та лютому 2011 року були проведені пусконалагоджувальні роботи, у процесі яких через тривале невикористання довелося ремонтувати і доукомплектовувати електротехнічне, тепломеханічне обладнання, а також контрольно-вимірювальні прилади та автоматику, що були встановлені на початку будівництва станції.

На цей час на СТ «Позняки» виконано повний комплекс робіт із продувки газопроводів до чотирьох котлів (перший пусковий комплекс), промивки всіх технологічних трубопроводів та обладнання, гідравлічних випробувань, парових та водогрійних котлів, паропроводів, прокрутки механізмів. Проведені індивідуальні випробування тепломеханічного обладнання. Проведено пуск водогрійних котлів та парових котлів, пусконалагоджувальні роботи та комплексне опробування обладнання з підключенням споживачів тощо.

 

версія для друку