українська російська англійська
Україна та Японія можуть спільно реалізовувати проекти з альтернативної енергетики
23.09.2011 | 18:10
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем`єр-міністр України Микола Азаров запрошує японські компанії взяти участь у реалізації проектів із запровадження і розвитку альтернативної енергетики, а також спорудженні LNG-терміналу. Про  це Прем`єр-міністр України Микола Азаров заявив під час зустрічі з Головою комітету ділового співробітництва Японії з Україною «Кейданрен», головою правління корпорації «Сумітомо» Мотоюкі Ока.

«У цьому плані японські компанії могли б взяти участь у цих проектах», - запропонував Микола Азаров. За його словами, розвиток альтернативних джерел енергії для України є дуже важливим, у зв’язку з високою ціною на імпортний газ.

Крім того, як відзначив Прем`єр-міністр, для України важливим є також залучення коштів у рамках зелених інвестицій. У цьому зв’язку Уряд готовий надати  гарантії на цільове використання цих коштів. «Я можу чітко гарантувати, що всі кошти, які ми одержуємо, йтимуть виключно на реалізацію екологічних проектів», - зазначив він.

У свою чергу виконавчий віце-президент, директор-представник компанії «Кобе Стіл» Такаші Мацутані підтримав співпрацю в сфері енергозбереження. Він повідомив, що компанія займається виготовленням енергозберігаючих доменних печей, які дозволяють зекономити на 25% електроенергії.

Крім того, Голова правління корпорації «Сумітомо» Йошихіро Шігехіса повідомив про готовність до реалізації спільних проектів у сфері сонячної енергетики. За його словами, японські компанії готові співпрацювати з Україною, яка має потужний аграрний комплекс, і у реалізації проектів з біоенергетики.

 

 

версія для друку