українська російська англійська
Українські та вірменські митники домовилися про новий формат обміну інформацією
26.09.2011 | 09:22
Прес-служба Державної митної служби

В Україні з робочим візитом перебуває делегація Комітету державних доходів при Уряді Республіки Вірменія. У рамках візиту відбулася зустріч Голови Державної митної служби України Ігоря Калєтніка та керівника митної служби Вірменії Гагіка Хачатряна.

Голови відомств підписали План спільних заходів між Державною митною службою України та Комітетом державних доходів при Уряді Республіки Вірменія на 2012 рік.

Документ передбачає спільну боротьбу з митними правопорушеннями. Зокрема налагодження ефективного обміну інформацією про факти виявлення правопорушень при переміщенні товарів, що надходять на адресу суб'єктів ЗЕД України та Вірменії. Та про осіб, які вчинили митні правопорушення. А також про нові способи, методи, маршрути транспортування та факти затримання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Відомства також співпрацюватимуть у підготовці кадрів та підвищенні кваліфікації персоналу.

Голова Держмитслужби також відзначив, що в процесі переговорів було обговорено ряд перспективних напрямків, які дозволять здійснити цілий ряд міжвідомчих заходів на абсолютно новому рівні.

Сторони також відзначили, що зовнішня торгівля між Україною та Республікою Вірменія впродовж 2011 року мала тенденцію до збільшення. У січні-серпні 2011 року відбулося збільшення обсягів товарообігу на 28% - до 157,4 млн. дол. США, в основному за рахунок збільшення експорту з України. Тож співпраця митних відомств двох країн є вкрай актуальною та сприятиме подальшому розвитку економіки України та Вірменії.

У Києві вірменські митники ознайомилися з роботою вантажного митного комплексу «Східний термінал» та відвідали моніторинговий центр Держмитслужби.

В планах подальшого перебування в Україні – ознайомлення з роботою поромного комплексу Іллічівського торгового порту та візит до Академії митної служби України.

 

 

 

версія для друку