українська російська англійська
Вирішення проблеми житлових довгобудів вимагає наполегливості та нестандартних рішень
26.09.2011 | 16:11
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Незавершене житлове будівництво будівельних компаній ТОВ «Київвисотбуд» і ТОВ «Агробудпереробка ЛТД» по вул. Старонаводницька, 2-20, вул. Сім’ї Сосніних, 4-а у Києві та по вул. Київський шлях, 97 у Борисполі Київської області, стало причиною неодноразових звернень інвесторів до вищого керівництва країни. Більше чотирьох років понад тисячу сімей не можуть отримати квартири, які вони повністю оплатили.

З метою вирішення цієї задавненої проблеми у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України утворено робочу групу. До її складу залучили ряд експертів, зокрема, уповноваженого представника Адміністрації Президента України, представників центральних органів виконавчої влади та представників громадських організацій з питань будівництва зазначених об’єктів. Крім того, на засідання робочої групи запрошувалися уповноважені представники інших організацій та установ, зокрема  ВАТ КБ «Національний стандарт», «АКБ «Київ», Управління з питань банкрутства у м. Києві та Київській області та інші.

Довгий час, протягом якого вирішується питання інвесторів згаданих житлових довгобудів, пов'язане із пошуком та зміною підрядника об’єктів будівництва. Це вимагає велику кількість тривалих процедур та узгоджень. Проте, рішення було знайдене. Сьогодні вже розроблений і заздалегідь погоджений з КМДА проект плану заходів щодо відновлення будівництва, а саме: передача права замовника будівництва щодо незавершеного будівництва до КМДА; передача права генерального підрядника незавершеного будівництва до ТОВ «Бориспільміськбуд»; продовження терміну дії оренди земельної ділянки під об'єктами незавершеного будівництва ТОВ «Київвисотбуд» у 4а мікрорайоні житлмасиву Позняки з подальшою передачею прав замовника будівництва до ТОВ «Бориспільміськбуд». Після затвердження Плану, будівництво буде відновлене і завершиться досить швидко.

 

версія для друку