українська російська англійська
Мінрегіон контролює хід вирішення проблем жителів аварійного будинку у центрі Луганська
26.09.2011 | 17:15
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

21 вересня інтернет-видання «Sity News» опублікувало статтю «В центре Луганска многоэтажный дом треснул пополам». У статті йдеться про те, що житловий будинок по вулиці Тараса Шевченка, 29, почав руйнуватися і загрожує життю мешканців та оточуючих. Луганський міськвиконком, на думку автора, нічого не робить, щоб відселити жителів та відремонтувати будинок.

Прес-служба Мінрегіону повідомляє наступне.

Над вирішенням проблем жителів згаданого будинку фахівці Мінрегіону та місцевих органів влади почали працювати ще до виникнення аварійної ситуації. Вже 13 вересня будинок обстежили спеціально створена спільна комісія Луганського міськвиконкому та облдержадміністрації, а також спеціалісти Луганської філії Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій. Сьогодні всі мешканці аварійного першого під’їзду відселені. Стан будинку повністю вивчений, напрацьовані варіанти вирішення питання. Проте, необхідно дотриматися необхідних встановлених законом процедур, що затримує остаточне розв’язання проблеми.

Житловий будинок знаходиться на балансі підприємства-банкрута ЗАТ «Луганський завод колінчастих валів». Підприємством управляє регіональне відділення Фонду державного майна України у Луганській області. Всі житлові та нежитлові приміщення будинку приватизовані. У зв’язку з відмовою виконкому Луганської міськради прийняти будинок у власність територіальної громади, відповідно до вимог Закону України «Про банкрутство» регіональне відділення Фонду державного майна України у Луганській області звернулося з відповідним позовом до суду.

За інформацією Луганського міськвиконкому вартість обстеження, розробки проектно-кошторисної документації та робіт з посилення конструктивів  будинку складає близько 380,0 тис. грн. Вирішується питання фінансування цих робіт за рахунок коштів компенсації за знесення частини об’єкта нерухомого майна.

 

версія для друку