українська російська англійська
Міністерство юстиції хоче почути думку юристів щодо доцільності підписання Україною міжнародної Конвенції про угоди про вибір суду
26.09.2011 | 18:02
Прес-служба Міністерства юстиції

Міністерство юстиції запрошує широку юридичну аудиторію долучитися до обговорення тексту Конвенції про угоди про вибір суду. Обговорення здійснюється  з метою вивчення доцільності підписання Україною цього міжнародного акта.

З цією ж метою у другому півріччі 2011 року планується провести  круглий стіл за участю представників заінтересованих органів, наукових установ, навчальних закладів тощо. У рамках цього заходу обговорюватимуться перспективи й наслідки підписання Україною Конвенції про угоди про вибір суду, а також необхідність внесення змін до чинного законодавства України у разі її ратифікації.

З урахуванням результатів обговорення Міністерство юстиції планує визначитися із доцільністю підготовки пропозицій про підписання Конвенції про угоди про вибір суду.

З текстом Конвенції можна ознайомитися на сайті Міністерства юстиції (www.minjust.gov.ua ) у рубриці «Обговорюємо законопроекти».

Коментарі та пропозиції з означеного питання прийматимуться до 21 жовтня 2011 року на адресу: м. Київ, вулородецького, 13, Міністерство юстиції, Управління міжнародного приватного права і міжнародної правової допомоги Департаменту міжнародного права та співробітництва. Або на адресу електронної пошти: ilatu@minjust.gov.ua

Довідково. Конвенція про угоди про вибір суду була схвалена 30 червня 2005 року Гаазькою конференції з міжнародного приватного права.

Конвенція має на меті встановити єдиний стандарт у питаннях юридичної сили та обов‘язковості угод про "виключний вибір суду ", зміст яких зводиться до свободи у виборі суду для розв'язання спорів, що виникли з зовнішньоекономічних договорів або у зв'язку з ними, коли сторони вибирають суд певної держави для розв'язання спору, що виник, виключаючи тим самим юрисдикцію іншого суду, що мав би право розглянути цей спір.

Рішення такого "обраного" сторонами суду повинно бути визнане і допущено до виконання судом на території відповідної держави, якій направлено запит про визнання і виконання іноземного судового рішення.

При цьому Конвенція застосовується лише до міжнародних справ, що мають цивільно-правовий і комерційний характер. Сторони, які беруть участь в спорі, не повинні бути резидентами держави місця розташування обраного суду, а відносини сторін не повинні бути пов‘язані лише з такою державою.

Таким чином завданням цієї Конвенції, по суті, є забезпечення механізму для виконання рішень судів, що є аналогічним тому, який було створено для визнання і виконання іноземних арбітражних рішень Конвенцією ООН про визнання і приведення до виконання іноземних арбітражних рішень 1958 року.

версія для друку