українська російська англійська
Микола Присяжнюк: Китай готовий інвестувати в сільське господарство України 10 млрд. дол. США
26.09.2011 | 18:05
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Китай приділяє значну увагу розвитку відносин з Україною у галузі сільського господарства та готовий забезпечити інвестиції на суму 10 млрд. дол. США у разі наявності погоджених сторонами конкретних проектів. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк за результатами візиту до Китайської Народної Республіки у складі української  делегації на чолі з Головою Правління Національного банку України Сергієм Арбузовим.

У рамках візиту українська делегація зустрілася з Головою Народного банку Китайської Народної Республіки, Міністром комерції КНР та президентом Ексімбанку КНР Лі Жогу. Під час зустрічі з Лі Жогу обговорювалися питання фінансування Ексімбанком Китаю інфраструктурних та агропромислових інвестиційних проектів в Україні, а також участі китайського банку в фінансових операціях на земельному ринку України. 

«Китай приділяє значну увагу розвитку відносин з Україною у галузі сільського господарства. Президент Ексімбанку поінформував нас, що банк готовий забезпечити інвестиції в сільське господарство України на суму 10 млрд. дол. США у разі наявності погоджених сторонами конкретних проектів», - повідомив Микола Присяжнюк.

Найближчим часом Ексімбанк має намір відрядити в Україну робочу групу, яка на постійних засадах співпрацюватиме з українськими партнерами.

Керівник Мінагрополітики також зустрівся з Головою Правління Китайської національної корпорації з розвитку сільського господарства Лінь Шенлі. Сторони обговорили перспективи та умови співробітництва найпотужнішої китайської корпорації у галузі сільського господарства з Україною у сферах рослинництва, тваринництва, промислової риболовлі та переробки морепродуктів.

«Для конкретної роботи в Україні у жовтні поточного року керівництво та фахівці Корпорації відвідають Україну і зустрінуться з представниками Державної продовольчої та зернової корпорації України, агропідприємств, які займаються тваринництвом і переробкою свинини, телятини, м’яса птиці, а також українськими риболовами», - зазначив Микола Присяжнюк.

За словами Міністра, інтерес китайської сторони полягає в тому, щоб імпортувати з України продукти харчування, а також спільно з Україною реалізовувати їх на ринках інших країн.

 

версія для друку