українська російська англійська
Україна та Молдова налаштовані на вирішення ряду проблемних питань двосторонньої співпраці
26.09.2011 | 19:52
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров провів зустріч Головою Парламенту Республіки Молдова Маріаном Лупу.

Глава українського Уряду підкреслив, що і Україна, і Молдова повинні максимально використовувати всі можливості для подолання бар’єрів у двосторонніх торгово-економічних відносинах. Микола Азаров зазначив, що за шість місяців поточного року товарооборот між Україною та Молдовою зріс порівняно з минулим роком і склав 0,5 млрд. доларів. «Давайте поставимо перед собою завдання: досягти позначки 1 млрд. доларів взаємного товарообороту за результатами року. На мою думку, це реально», - наголосив він.

Крім того, Микола Азаров під час зустрічі підняв низку проблемних питань, які існують у українсько-молдовських двосторонніх відносинах. Так, за його словами, актуальним питанням на найближчу перспективу є необхідність врегулювання торгових відносин. «Як ви знаєте, Україна планує ініціювати проведення в рамках СОТ офіційних консультацій з питань стягнення молдавською стороною так званих екологічних зборів. У свою чергу Молдова зі своєї сторони наполягає на розгляді в рамках СОТ питання щодо умов продажу молдовських алкогольних напоїв на українському ринку», - зазначив Прем’єр-міністр і додав, що українська сторона готова розглянути ці питання шляхом проведення двосторонніх консультацій.

Крім того, як зазначив Микола Азаров, потребує врегулювання питання вилучень з режиму вільної торгівлі між Україною та Молдовою. «Думаю, міністерствам економіки України та Молдови необхідно опрацювати питання скасування вилучень. Я звертаюся до вас з проханням пришвидшити виконання державних процедур, необхідних для набуття чинності підписаного ще в 2009 році міжурядового протоколу про виключення з режиму вільної торгівлі з Україною», - заявив Глава українського Уряду, звертаючись до Маріана Лупу.

Прем’єр-міністр України зауважив, що одним з ключових питань, які потребують вирішення, є питання власності щодо об’єктів, розташованих на території України і Республіки Молдова. Також залишається відкритим підписання угоди про умови експлуатації Дністровського комплексного гідровузла. Він запропонував всі зазначені пункти внести в порядок денних засідання 13-ї Міжурядової змішаної українсько-молдовської комісії з торгово-економічного співробітництва, яке відбудеться у жовтні поточного року: «Враховуючи міжвідомчий характер цих питань, пропоную використати майданчик міжвідомчої комісії для їх вирішення».

У свою чергу Голова Парламенту Республіки Молдова Маріан Лупу зазначив, що погляди на вирішення більшості питань двостороннього співробітництва України та Молдови збігаються. «Ми тут для того, щоб за результатами переговорів вирішити ряд неузгоджених питань», - зазначив він. Маріан Лупу наголосив на важливості розвивати  політичний діалог між державами: «Без політичного діалогу неможливо вирішити більшість надзвичайно важливих для обох країн питань».

Маріан Лупу висловив вдячність Україні за її конструктивну позицію у рамках переговорного процесу щодо врегулювання Придністровського конфлікту. Він наголосив на важливості розв’язання цієї проблеми виключно мирним шляхом.

версія для друку