українська російська англійська
Микола Азаров: Правила проведення валютних операцій не повинні обмежувати право людей на обмін валюти
27.09.2011 | 11:33
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Правила Національного банку України на проведення валютних операцій не мають обмежувати право на вільний обмін валюти. Про це заявив Прем'єр-міністр Микола Азаров на брифінгу після огляду будівництва станції метро "Виставковий центр" у Києві.

"Усі ці заходи не мають обмежувати свободу людей. Якщо на законних підставах отримана валюта, вона має вільно обмінюватися, без жодних обмежень", - наголосив Глава Уряду.

Прем'єр-міністр зазначив, що напередодні мав зустріч із головою правління Нацбанку Сергієм Арбузовим, якого поінформував про скарги людей та Асоціації українських банків щодо нових правил здійснення валютних операцій, для проведення яких потрібен паспорт. За словами Миколи Азарова, Нацбанк самостійно ухвалює рішення щодо валютного регулювання, і зазначене рішення було правильним, однак потребує коригування з огляду на скарги громадян. "Необхідно вирішувати проблеми, які з'явились у наших людей після ухвалення цього рішення. У принципі, рішення Нацбанку правильне. Це безперечно, оскільки необхідно нарешті серйозно взятися за "тіньову економіку" і виплату зарплати "у конвертах". Долар не має ходити у нашій країні як засіб розрахунку", - заявив Глава Уряду.

Водночас він підкреслив, що неможливо побудувати нормальну грошово-кредитну систему в країні, спираючись на декілька валют. За його словами, необхідно обмежити роль долара як засобу розрахунку на внутрішньому ринку. "У нас своя нормальна валюта - гривня, вона стабільна, надійна, і вона має використовуватися при розрахункових операціях усередині країни", - зазначив Микола Азаров.

За словами Прем'єр-міністра, голова правління Нацбанку пообіцяв йому, що правління "розгляне це питання і скоригує нові правила".

Як повідомлялося, правління Нацбанку ухвалило постанову, згідно з якою з 23 вересня банки зобов'язані здійснювати купівлю-продаж валюти лише за умови пред'явлення документа на посвідчення особи.

 

версія для друку