українська російська англійська
Анатолій Мярковський: У 2012 року буде продовжена державна підтримка регіонів
27.09.2011 | 18:23
Прес-служба Міністерства фінансів

Державна підтримка регіонів наступного року буде спрямована на забезпечення сприятливих умов для місцевого економічного зростання, реалізацію комплексних інноваційно-інвестиційних програм розвитку регіонів та проведення заходів щодо регіонального розвитку. Про це повідомив Перший заступник Міністра фінансів України Анатолій Мярковський під час відеоконференції, яка відбулася 27 вересня 2011 року з керівниками Головних фінансових управлінь та представниками громадськості Дніпропетровської, Одеської, Харківської та Львівської областей.

У свою чергу, Перший заступник Міністра фінансів зазначив, що загальний обсяг доходів місцевих бюджетів на 2012 рік складе 194,7 млрд. грн., що на 29,9 млрд. грн. або на 18,1% більше плану 2011 року.

Завдяки проведеним у 2010 та 2011 роках на державному рівні заходам щодо розширення власних джерел надходжень до місцевих бюджетів, місцеві органи влади у наступному році додатково отримають 5,6 млрд. грн. на виконання власних повноважень, у тому числі на фінансування заходів та програм розвитку житлово-комунального господарства, благоустрою населених пунктів та місцевих програм щодо соціально-економічного розвитку територіальних громад.

Окрім того, обсяг видатків, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, складе 116,1 млрд. грн., що на 19,4 млрд. гривень (на 20,1%) більше плану 2011 року.

При цьому, вперше для місцевих бюджетів передбачено видатки та субвенції з державного бюджету:

- на придбання медикаментів для забезпечення швидкої медичної допомоги, медичного обладнання та медичного автотранспорту (1,3 млрд. грн.);

- на забезпечення переведення працівників культури на повні тарифні ставки (0,2 млрд. грн.);

- на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності (2,4 млрд. грн.).

Варто зазначити, що загальний ресурс для інвестиційного розвитку територій збільшено на 7,6 млрд. грн. і складатиме у 2012 році близько 18,2 млрд. грн.,з яких:

- 2,0 млрд. грн. – кошти Державного фонду регіонального розвитку;

- 4,6 млрд. грн. – кошти на виконання м. Києвом функцій столиці;

- 6,4 млрд. грн. – субвенції місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток територій;

- 5,2 млрд. грн. – надходження до бюджету розвитку місцевих бюджетів, питома вага якого у спеціальному фонді місцевих бюджетів зростає до 42%.

Отже, регіональна політика 2012 року орієнтована на раціоналізацію відносин «центр-регіони», максимальне сприяння освоєнню і використанню власного економічного потенціалу регіонів, підвищення рівня фінансової незалежності органів місцевого самоврядування та зростання добробуту громадян.

«Пріоритетними напрямами регіональної політики Уряду є створення належних умов для сталого соціально-економічного розвитку територій, вирішення стратегічних регіональних завдань та підвищення рівня їх конкурентоспроможності. Саме на досягнення таких результатів орієнтувалося Міністерство фінансів під час розробки проекту державного бюджету на 2012 рік», - наголосив Анатолій Мярковський.

версія для друку