українська російська англійська
Микола Азаров доручив створити кадровий резерв робітничих професій для нової економіки
28.09.2011 | 12:18
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров доручив Міністру освіти і науки, молоді та спорту підготувати звіт щодо виконання державних програм розвитку професійно-технічної освіти та підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти. Відповідне доручення Глава Уряду дав під час засідання Кабінету Міністрів.

Микола Азаров нагадав, що Державна цільова програма розвитку професійно-технічної освіти на 2011-2015 роки прийнята у квітні поточного року, а Державна цільова соціальна програма підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року реалізується вже з минулого року.

«Доручаю Міністру освіти підготувати звіт щодо ходу реалізації цих програм. Ми заслухаємо його на розширеному засіданні Уряду і вирішимо, які корективи або кадрові висновки треба зробити», - зазначив Прем’єр-міністр.

Крім того, Глава Уряду доручив Міністру фінансів забезпечити повну реалізацію заходів щодо створення кадрового резерву для нової економіки у рамках цільових програм, передусім програми розвитку професійно-технічної освіти.

За словами Миколи Азарова, на сьогодні необхідно виправити ситуацію щодо підготовки кадрів відповідно до запитів на ринку праці: «Тому що, дійсно, трансформації нашого суспільства за часів незалежності призвели до серйозних викривлень. Юристів і маркетологів у нас більше, ніж токарів і електрозварювальників. Бухгалтер і менеджер отримують зарплату більшу, ніж шахтар і металург».

  «Я хочу, щоб достатньо швидко ми могли звернутися до суспільства, в першу чергу до батьків випускників і самих випускників, які обирають професію, і сказати: «Ось які професії будуть у найближчі десять років користуватися попитом. Це ваші стабільні робочі місця із заробітною платою, яка буде постійно зростати. Вибирайте, - наголосив Прем’єр-міністр.

 

версія для друку