українська російська англійська
Микола Азаров вимагає виправити дисбаланс з підготовки фахівців
28.09.2011 | 13:23
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів заявив про необхідність підготовки фахівців у вітчизняних вузах відповідно до потреб ринку праці та розвитку економіки.

«Всі професії шановані і потрібні. Але не може так далі  розвиватися економіка», - зазначив Глава Уряду.

Він повідомив, що у минулому році наші вузи випустили 656 тисяч спеціалістів, бакалаврів і магістрів. Зокрема, з 94 тисяч магістрів 28 тисяч  економістів, понад 8 тисяч менеджерів, 8 тисяч юристів, 1,5 тисячі міжнародників.

При цьому Микола Азаров наголосив, що для галузей, які Уряд визначив як пріоритетні, щоб підняти економіку і рівень життя в країні,  підготовлено в рази менше. «Наприклад, біотехнологія – 120 магістрів, фармація – 182, електроніка – 324, прилади – 156, легка промисловість – 147 магістрів і так далі. Для будівництва підготовлено 1115 фахівців з повною вищою освітою! А ними будуть керувати 8 тисяч менеджерів, так?», - поцікавився він.

Глава Уряду зазначив, що професійно-технічні навчальні заклади у 2010 році випустили втричі менше, ніж вузи - 226 тисяч фахівців, причому із них чверть не працевлаштовані за фахом.

Прем’єр-міністр наголосив, що професійно-технічні навчальні заклади також випускають не тих фахівців, яких чекають у промисловості.

Глава Уряду звернув увагу, що на 1 липня 2011 року у базі даних Державної служби зайнятості налічувалося 90 тис. вакансій, що на 14% більше, ніж на відповідну дату 2010 року. При цьому найбільш популярними професіями, на які сьогодні підвищений попит роботодавців, є слюсарі, токарі,  електрогазозварники, водії.  

За його словами, затребувані також спеціалісти вищого рівня: лікарі, кваліфіковані інженери з відповідним досвідом роботи, спеціалісти сфери інформаційних технологій: «У провідних ІТ–компаніях - до чверті вакансій».

А ТОП-список безробітних складають бухгалтери, економісти, спеціалісти державної служби, менеджери із збуту, головні бухгалтери, директори, секретарі-референти.

«Все це – дуже серйозні перекоси, які фактично гальмують модернізацію економіки. Натомість ми повинні надати пріоритет інженерам, технологам, робітникам, які здатні перебудувати країну. Це не абстрактна ідея, а вимога розвитку», - підкреслив Микола Азаров.

 

версія для друку