українська російська англійська
Мінрегіон визначив напрямки реформування будівельної галузі
28.09.2011 | 14:22
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Реформування будівельної галузі – тема засідання новоствореного Комітету реформ, що відбулося у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства під головуванням Міністра Анатолія Близнюка.

Напрацювання експертів робочої групи Комітету «Реформи в будівельній галузі» визначать його подальші напрямки та цілі. Основними напрямками визначено дерегуляцію та створення сприятливого інвестиційного клімату, створення містобудівного кадастру та здійснення розвитку регіонів на основі містобудівної документації, формування потужного будівельного комплексу, розвиток та інтеграцію нормативної бази у європейські норми технічного регулювання, реалізацію громадянами права на житло, енергоефективність та імпортозаміщення у промисловому та цивільному будівництві.

Окрім спаду виробництва, викликаного світовою економічною кризою, галузь має ряд власних задавнених проблем, що потребують невідкладного вирішення. Залишається не врегульованим з погляду державотворення та сучасної багатоукладної економіки питання капітального ремонту житлового фонду. Сьогодні тільки 6% актів технічного регулювання гармонізовані із нормами технічно розвинених європейських країн. Продовжують діяти 159 ГОСТів та 89 СНиПів, розроблених іще у СРСР. Тільки близько 45% населених пунктів забезпечені містобудівною документацією. У разі впровадження запропонованих заходів з реформування галузі, у 2015 році всі міста і села отримають містобудівну документацію, а 30% держстандартів та державних будівельних норм відповідатимуть європейським нормам.

  Як зазначив, виступаючи на засіданні Анатолій Близнюк, необхідно також передбачити певну систему стимулів для реалізації кожного напрямку реформування. З метою недопущення чергових «еліта-центрів» треба вдосконалювати наявну систему договірних відносин. «По кожному напрямку реформування має бути система стимулів. Щоб не допустити нових афер – треба запровадити механізм твердої договірної ціни, а також передбачити механізм страхування ризиків. Тут наше першочергове завдання – розробка типового договору», – підкреслив А.Близнюк.

 «Сьогодні ми визначили стратегічні орієнтири галузі. Тепер їх треба конкретизувати, визначити тактику дій. Після цього нам треба сформувати «портфель» інноваційних проектів на три роки вперед. Зрештою, кожне засідання Комітету повинне відповідати єдиному принципу: визначенню, що саме потрібно зробити, щоб змінити старе, поглянувши на нього по-новому», – підсумував керівник Мінрегіону.

 

версія для друку