українська російська англійська
Андрій Клюєв: Уряд стимулює розвиток власного виробництва високотехнологічного енергоефективного обладнання
28.09.2011 | 15:05
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Лише розвиток власного виробництва високотехнологічного енергоефективного обладнання дозволить Україні досягти бажаних темпів та якості модернізації економіки.

Про це заявив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, коментуючи постанову, яку Кабінет Міністрів ухвалив у середу.

Він повідомив, що своїм рішенням Уряд затвердив перелік товарів власного виробництва, 80% прибутку підприємств від продаж, яких на території України звільняється від оподаткування.

За словами Андрія Клюєва, до переліку ввійшли товари енергоефективної і енергозберігаючої продукції та матеріали і обладнання для сфери альтернативної енергетики.

«Лише розвиток вітчизняних технологій та відповідного масового виробництва дасть змогу отримати запланованих нами структурних зрушень в економіці. Це реалізація положень Податкового кодексу задля підтримки вітчизняного високотехнологічного машинобудування. Вивільнені у зв’язку з наданням податкової пільги кошти, підприємства зможуть направити саме на розвиток такого виробництва», - заявив Андрій Клюєв.

Він повідомив, що до Переліку увійшли 32 види товарів, зокрема, двигуни внутрішнього згорання, які працюють з використанням біодизеля, котли та газогенератори з ККД 80-85% і вище, які працюють з використанням біомаси. Йдеться також про установки для виробництва біогазу, гідротурбіни для малих гідроелектростанцій, сонячні колектори та фотоелектричні перетворювачі з високим ККД, вітрогенератори, теплонасоси різних типів, газотурбіни, світлодіодні освітлювальні прилади, спеціальні теплоізоляційні матеріали – флоат-скло, піноскло тощо.

Перший віце-прем‘єр-міністр зауважив, що у майбутньому Перелік може доповнюватися іншими типами матеріалів, устаткування або комплектуючих, які будуть використовуватися у енергоефективних проектах або у виробництві енергії з відновлювальних джерел, та засобами вимірювання, контролю та управління витратами паливно-енергетичних ресурсів.

 

версія для друку