українська російська англійська
Борис Колесніков: В українсько-російських відносинах у сфері транспорту досягнуто значного прогресу
28.09.2011 | 15:48
Прес-служба Міністерства інфраструктури

За незначний період з часу останнього засідання Підкомісії з питань транспорту у квітні 2011 року у Москві транспортними відомствами України та Росії проведена велика робота та досягнуті конкретні результати. На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр інфраструктури Борис Колесніков під час Х засідання Підкомісії з питань економічного співробітництва Українсько-Російської міждержавної комісії, що відбулося сьогодні, 28 вересня 2011 року, в Одесі.

Прогресу досягнуто в сфері авіаційних, залізничних та поромних перевезень. Відтак загальна кількість авіарейсів між Києвом та Москвою влітку цього року досягла 49. За маршрутом Одеса-Москва авіакомпанія «Аеросвіт» збільшила кількість рейсів з 7 до 10 на тиждень. До 16 збільшено кількість пасажирських рейсів на добу поромною переправою «Крим-Кавказ». Створені більш комфортні умови для перевезення пасажирів поїздом №1/2 Київ-Москва.

Серед інших пріоритетних проектів розвитку інфраструктури – українська частина дороги, що з’єднує Київ з Москвою, повністю відремонтована: у вересні після реконструкції відкрито рух на 88,1 км автомобільної дороги М-02 Кіпті – Глухів – Бачівськ – ділянці від Сумської області до державного кордону України з Росією.

«Одним із перспективних спільних проектів може стати робота зі створення більш комфортних умов для перевезення пасажирів залізничним транспортом, – зауважив Борис Колесніков. – Для цього потрібно продовжити роботу зі спрощення прикордонно-митного контролю на всі поїзди Київ-Москва, а також на поїзди, що прямують в інших напрямках». Українська сторона, окрім спрощеного контролю на всіх поїздах, що прямують по маршруту Київ-Москва, пропонує ввести аналогічний контроль на напрямку Харків-Москва».

До зимової Олімпіади 2014 року й чемпіонату світу з футболу 2018 року Мінінфраструктури також ініціює введення безупинного пасажирського залізничного сполучення на маршруті Москва-Курськ-Харків-Лозова-Іловайськ-Ростов-Адлер. Відтак буде скорочено час у дорозі, а також за рахунок оптимізації прикордонно-митних процедур зросте пропускна спроможність.

Борис Колесніков відзначив важливість пошуку нових підходів при формуванні конкурентних маршрутів й умов здійснення перевезень, зокрема зміцнення транзитного потенціалу як України, так і Росії.

«Впевнений: позитивна динаміка розвитку українсько-російського співробітництва у сфері транспорту та інфраструктури продовжуватиметься й цьому сприятимуть всі конструктивні і взаємовигідні рішення й домовленості, досягнуті під час сьогоднішнього засідання Підкомісії», – підкреслив Борис Колесніков.

Довідка. Під час Х засідання Підкомісії з питань економічного співробітництва Українсько-Російської міждержавної комісії сторонами було підписано:

- міжвідомчий Протокол про співробітництво у морському та авіаційному пошуку та порятунку у Чорному та Азовському морях;

- міжвідомчий Меморандум про взаєморозуміння і співробітництво у сфері транспортної безпеки;

- актуалізований План заходів з реалізації Концепції інтеграції транспортних систем України та Російської Федерації на період 2011-2014 років;

- Протокол десятого засідання Підкомісії з питань транспорту.

 

 

версія для друку