українська російська англійська
ЄС скасує субсидії на сільгосппродукцію, що постачається до України
28.09.2011 | 17:42
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

У разі підписання Угоди про Зону вільної торгівлі між Україною та ЄС Євросоюз готовий скасувати субсидії на сільгосппродукцію, що постачається до України, а також збільшити квоти на ввезення української сільгосппродукції. Такими стали результати 18-го раунду переговорів щодо підписання Угоди про ЗВТ. Про це сьогодні під час брифінгу після засідання Уряду повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

 «За перше півріччя Україна продала до ЄС сільгосппродукції на таку ж суму, як всі інші країни СНД. Це важлива динаміка, яка говорить про те, що нашу продукцію визнає європейський споживач, і що наша продукція необхідна на європейських ринках. Ми – перша країна, якій ЄС пішов на поступки, знявши всі субсидії на сільгосппродукцію та продукти харчування виробництва країн ЄС, які будуть експортуватись до нашої країни», – зазначив Міністр.

За словами очільника Мінагрополітики, після підписання Угоди Україна зможе щороку безмитно експортувати 2 млн. тонн зернових, у тому числі пшениці – 1 млн. тонн, ячменю – 350 тисяч тонн, кукурудзи – 650 тисяч тонн. По інших позиціях без мит передбачено експорт 12 тисяч тонн яловичини та 40 тисяч тонн птиці, (в тому числі каркасів заморожених – 20 тисяч тонн, охолоджених часток туші – 20 тисяч тонн), 40 тисяч тонн свинини,  57 тисяч тонн цукру і цукрових сиропів, (у тому числі цукру – 30  тисяч тонн, сиропів – 27 тисяч тонн), 3 тисячі тонн яєць і 3 тисячі тонн продуктів їх переробки, 50 тисяч тонн овочів і 270 тисяч тонн фруктів.

«Важливе питання для нашої галузі – нам дозволено без мит експортувати 100 тисяч тонн біоетанолу. Це стимулюватиме розвиток виробництва біоетанолу на базі сільгосппродукції, в першу чергу – кукурудзи і цукрового буряку. Тому що сьогодні нам, збільшуючи площі і обсяги виробництва цукрового буряку, необхідно шукати ринки реалізації продукції переробки, зокрема, цукру, сиропів і біоетанолу. Ми задоволені цим, тому що100 тисяч тонн – це 12,5 млн. декалітрів спирту, і це 50% спирту, який ми сьогодні виробляємо. Тобто ми можемо наростити виробництво біоетанолу, збільшивши обсяги переробки сільгосппродукції», – зазначив Микола Присяжнюк.

 

версія для друку