українська російська англійська
У Пенсійному фонді готуються до жовтневого перерахунку пенсій
29.09.2011 | 09:45
Прес-служба Пенсійного фонду

У Пенсійному фонді України розроблено програмне забезпечення для проведення перерахунку пенсій з 1 жовтня ц.р. у зв’язку із підвищенням прожиткового мінімуму, яке здійснюється згідно із законом про Державний бюджет  України на 2011 рік.  Про це йшлося на засіданні правління Фонду.

Особливість нинішнього перерахунку полягає у тому, що час його проведення та набрання чинності новим пенсійним законом – "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" – збігаються. Під час перерахунку буде реалізовано положення закону щодо фіксації розмірів пенсій, які перевищують максимальний розмір (на рівні 10 мінімальних пенсій).

У зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, буде проведено перерахунок складових пенсійної виплати, розмір яких визначається від цього показника. Наприклад, розмір підвищення інвалідам війни першої групи, передбаченого Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", збільшиться з 382 грн. у вересні до 392 грн. з 1 жовтня, підвищення інвалідам війни другої групи – з 305,60 до 313,60 грн., інвалідам війни третьої групи – з 229,20 до 235,20 грн., підвищення пенсій учасникам бойових дій – зі 191 до 196 грн.

Нагадаємо, що з 1 жовтня ц.р. мінімальний розмір пенсії в Україні  відповідно до ст. 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" становитиме 784 грн. Це на 20 грн. більше, ніж у вересні.

 

версія для друку