українська російська англійська
Мінфін: Стипендії відносяться до захищених видатків Держбюджету
29.09.2011 | 11:00
Прес-служба Міністерства фінансів

У зв'язку з тим, що деякі ЗМІ поширюють недостовірну інформацію щодо проекту Закону України «Про Державний бюджет на 2012 рік» загалом та поточних трансфертів населенню, зокрема, включаючи виплату стипендій у наступному році, Міністерство фінансів повідомляє наступне:

Відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України поточні трансферти населенню, включаючи стипендії,  відносяться до захищених видатків Державного бюджету України.

Тому міністерства та інші центральні органи виконавчої влади при затвердженні кошторисів мають враховувати у першочерговому порядку потребу в коштах на стипендії відповідно до умов стипендіального забезпечення.

Порядок призначення і виплати стипендій затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2004 № 882.

Розмір мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії для студентів вищих навчальних закладів IІІ - IV рівнів акредитації складає 530 грн., студентів вищих навчальних закладів I-ІІ  рівнів акредитації – 400 грн., учнів професійно-технічних навчальних закладів – 200 грн. на місяць.

Відповідно до статті 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" стипендії віднесені до грошових доходів громадян, які підлягають індексації.

На кінець 2011 року розмір стипендії з урахуванням індексації складатиме у вищих навчальних закладах IІІ - IV рівнів акредитації  - 732 грн., у вищих навчальних закладах I-ІІ  рівнів акредитації – 553 грн., професійно-технічних навчальних закладах – 276 грн. на місяць.

У 2012 році, як і в поточному році, стипендії будуть збільшуватися на суму індексації.

На кінець 2012 року розмір стипендії з урахуванням індексації складатиме у вищих навчальних закладах IІІ - IV рівнів акредитації  - 787 грн., вищих навчальних закладах I-ІІ  рівнів акредитації – 594 грн., професійно-технічних навчальних закладах – 297 грн. на місяць.

 

 

версія для друку