українська російська англійська
Мінрегіон розв'язує проблему довгобудів та доступності житла
29.09.2011 | 13:02
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Вирішення проблеми довгобудів та доступність житла для громадян України – завдання державної ваги, що визначають долю економіки країни та шляхи її ефективної модернізації. Про це йшлося на засіданні міжвідомчої комісії з розгляду пропозицій щодо формування переліку об’єктів житлового будівництва, на добудову (будівництво) яких, або придбання житла в якому можуть спрямовуватися кошти. Захід відбувся у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 28 вересня.

Комісія розглянула більше 40 об’єктів незавершеного житлового будівництва та визначила ті, на які можуть бути спрямовані кошти у рамках Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла. Нагадаємо, це програма за якою громадяни, які перебувають на обліку, як потребуючі поліпшення житлових умов, можуть скористатися можливістю державного співфінансування на умовах «30/70», коли третину коштів на придбання житла надає держава. В умовах світової фінансової кризи та спаду в будівельній галузі України з’явилися численні недобудовані житлові будинки. Спрямування коштів на їхню добудову за програмою доступного житла вирішує одразу три проблеми: довгобудів, створення робочих місць у галузі та забезпечення житлом черговиків. Перелік об’єктів, які допущені до участі в програмі, буде незабаром опублікований на веб-сайті Мінрегіону у розділі «Будівництво/Державна підтримка».

Заступник голови комісії – директор департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва Олександр Непомнящий підкреслив, що у проекті держбюджету 2012 року фінансування програми доступного житла суттєво збільшене, що вимагає від усіх учасників цього процесу наполегливості та активності у вирішенні проблем громадян, галузі та економіки загалом. «Держава розуміє значення програми, і тому у проекті держбюджету 2012 року передбачено 200 мільйонів гривень – удвічі більше, ніж у цьому році. Крім того, тепер фінансування здійснюватиметься окремим рядком із загального фонду і розпорядником коштів визначено Мінрегіон. Це відповідальність і великий обсяг роботи», – підкреслив О.Непомнящий.

Нагадаємо, що Державна цільова соціально-економічна програма будівництва (придбання) доступного житла розроблена відповідно до Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва». До складу міжвідомчої комісії входять експерти Мінрегіону, представники Держфінпослуг, ГоловКРУ, МВС, Мінфіну, Мінекономіки, профспілкового комітету Асоціації молодіжних житлових комплексів, Державної архітектурно-будівельної інспекції, Держпідприємства «Спеціальна державна експертна організація – Центральна служба України державної будівельної експертизи» Мінрегіону.

 

версія для друку