українська російська англійська
Завершено суцільну аерофотозйомку території України та створено найточніші карти українських земель за останні 30 років
29.09.2011 | 15:51
Прес-служба Державного земельного агентства резерву

Завершено суцільну аерофотозйомку території України. Таким чином, наша країна вперше отримала картографічну основу для ведення Державного земельного кадастру та виконала одну з ключових вимог ЄС. Про це повідомив учасникам конференції країн СНД і Балтії «Система державної реєстрації прав і  кадастрового обліку: створення, розвиток і удосконалення», що проходить у Москві, директор Проекту Світового банку «Видача державних актів на право власності на землю та розвиток системи кадастру» Сергій Кубах.

Загалом відзнято близько 600 тисяч квадратних кілометрів. Обсяг електронної версії отриманого матеріалу перевищує 70 терабайт. Операційні системи, система захисту даних, а також техніка для зберігання та роботи з такими обсягами інформації розробляються та закуповуються коштом позики в рамках згаданого Проекту. У результаті створено найточніші карти українських земель за останні 30 років. «Україна вперше отримала можливість вести повний облік своїх земель. Це – базовий матеріал для їх інвентаризації, проведення зонування, встановлення меж населених пунктів. Цю інформацію вже запитують інші галузі – водне господарство, лісове, екологи», - зазначив Сергій Кубах.

Здійснивши аерофотозйомку території держави, Україна виконала одну з вимог ЄС, без якої заявки на інтеграцію до Євросоюзу не могли бути розглянуті, адже йдеться про створення картографічної основи для ведення кадастру як геоінформаційної системи. А ця картографічна основа може бути виконана тільки на базі матеріалів аерофотозйомки.

«Головна мета кадастру – гарантувати права власності на землю. Помилки в землевпорядних роботах часом призводять до того, що ділянки можуть накладатися одна на одну. Нескладно уявити, який хаос це може спричинити у відносинах між власниками із запровадженням ринку земель. Тому ми намагаємося усі похибки та неточності звести до мінімуму, а у разі їх наявності негайно виправити», - наголосив Сергій Кубах.

Фахівці не виключають, що за результатами суцільної аерофотозйомки Україна «отримає» нову площу своєї території.

Якщо бути точним, відзнято 99,6 відсотків території країни – залишок у 0,4 відсотка становлять матеріали, які потребують доопрацювання у зв’язку з вадами технічного характеру.

Зйомку здійснено в масштабі 1:25000. Нині завершується створення ортофотопланів населених пунктів (ці матеріали виконуються в масштабі 1:2000), ортофотопланів у масштабі 1:10000 та індексних кадастрових карт. Усі ці роботи передбачається завершити в червні 2012 року. «Однак, і зараз, - зазначає Сергій Кубах, - картографічної інформації, отриманої завдяки аерофотозйомці, достатньо для ведення кадастру».

версія для друку