українська російська англійська
Україна обговорила з Європейським Союзом спільні кліматичні дії
29.09.2011 | 17:24
Прес-служба Державного агентства екологічних інвестицій

Україна обговорила з Європейською Комісією попередні позиції сторін до 17-ї Конференції Сторін РКЗК ООН та 7-ї Зустрічі Сторін Кіотського протоколу (СОР17/MOP17), а також щодо другого періоду дії Кіотського протоколу. Це питання було розглянуто на засіданні робочої групи Україна-ЄС з питань зміни клімату, яке відбулося в Брюсселі 26 вересня.

Європейська сторона презентувала дорожню карту ЄС переходу до низьковуглецевої економіки до 2050 року.  В ній, зокрема, містяться плани зниження викидів парникових газів на 20% до 2020 року та на 80% до 2050 року. Окрема увага приділена енергетичному сектору, в якому запланований повний перехід на безвуглецеву генерацію електрики до 2050 року.

Україна у свою чергу ознайомила учасників зустрічі із перспективами розвитку законодавчої бази у сфері зміни клімату. Зокрема, йшлося про ухвалений у першому читанні проекті Закону України «Про регулювання у сфері енергозбереження», який було розроблено на виконання Україною зобов’язань за РКЗК ООН та Кіотським протоколом до неї. Вказаний проект закону визначає правові, економічні та організаційні основи державної політики у сфері регулювання обсягу антропогенних викидів та поглинання парникових газів з метою підвищення енергоефективності шляхом впровадження енергозберігаючих технологій.

Запропонована проектом система державного управління та контролю за викидами парникових газів дозволить державі здійснювати постійний облік та контроль за викидами парникових газів на цих підприємствах, а також залучати у економіку України цільові екологічні (зелені) інвестиції для запровадження новітніх екологічних технологій та здійснення соціально значущих проектів.

Крім того Україна виступила із ініціативою щодо підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері зміни клімату між Європейським Союзом та Україною з 2013 року.

Окремо було розглянуто питання щодо включення сектору авіації до європейської системи торгівлі викидами EU ETS, як це передбачено відповідною Директивою ЄС. Зокрема, вирішено провести семінари для українських авіакомпаній з метою їхньої подальшої участі у торгівлі одиницями скорочення викидів. На черзі – аналогічні заходи щодо секторів морського транспорту та металургії.

 

версія для друку