українська російська англійська
З 2020 року первинна медична допомога буде надаватися тільки лікарями загальної практики - сімейними лікарями
30.09.2011 | 11:02
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Сьогодні більше всього медичних кадрів проходить підготовку та перепідготовку для роботи на первинному рівні надання медичної допомоги. Про це повідомила  Перший заступник Міністра охорони здоров'я України Раїса Моісеєнко під час ІІІ Науково-практичної конференції головних лікарів України «Інноваційна система управління охороною здоров'я: галузь, регіон, лікарня».

В урочистому відкритті конференції головних лікарів взяли участь перший заступник Голови Адміністрації Президента Ірина Акімова, Президент Національної академії медичних наук України Андрій Сердюк, голова Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська Асоціація головних лікарів» Дмитро Дячук та інші.

У своїх виступах і перший заступник Голови Адміністрації Президента Ірина Кімова, і  перший заступник Міністра охорони здоров'я України Раїса Моісеєнко особливу увагу акцентували на пріоритетності розвитку первинної та екстреної медичної допомоги. 

Перший заступник Міністра зазначила, що починаючи з 2020 року первинна медична допомога буде надаватися тільки лікарями загальної практики - сімейними лікарями. Щоб цього досягти вже сьогодні проводиться системна робота з підготовки кадрів сімейних лікарів.

«Сьогодні робота спрямовується на підготовку та перепідготовку медичних кадрів для первинної ланки, адже в галузі працює всього 8 тисяч лікарів загальної практики - сімейних лікарів при потребі майже в 33 тисячі, - зазначила Раїса Моісеєнко. – Так, у 2011 році зроблено державне замовлення на підготовку 2550 сімейних лікарів і однієї тисячі педіатрів. Крім того,  вже цього року направлено на роботу в бюджетні установи охорони здоров'я 3979 випускників, які навчалися за державним замовленням, з них 53% для роботи на первинному рівні».

Перший заступник Міністра наголосила, що  успіх втілення реформ у медицині залежить від того наскільки лікарі та медсестри, що надають первинну медичну допомогу будуть розуміти що реформується, як і для чого, бо саме ці медичні працівники проводять більше всього часу з пацієнтами.

 

 

версія для друку