українська російська англійська
На Луганському полігоні введено в експлуатацію факельну установку для спалювання звалищного метану
30.09.2011 | 12:41
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

30 вересня в рамках реалізації проекту Програми розвитку ООН «Програма сталого розвитку Луганської області» на Луганському полігоні твердих побутових відходів у м. Олександрівськ відбулася урочиста церемонія введення в експлуатацію факельної установки для спалювання звалищного метану. 

Цей проект є першим подібним проектом в Україні, який  використовує можливості одного з гнучких механізмів Кіотського протоколу Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату, а саме механізм Спільного впровадження задля потреб місцевої громади.

Проект впроваджується ТОВ «Надра Луганщини» за підтримки ПРООН, Луганської обласної державної адміністрації, міської ради м. Луганськ та Мінприроди України.

У результаті реалізації проекту очікується зменшення викидів парникових газів на 125 тисяч тонн еквіваленту СО, тоді в цілому по Україні, викиди парникових газів можна буде скоротити приблизно до 20 млн. т СО. У майбутньому передбачається можливість комбінованого виробництва електроенергії за рахунок спалювання метану – сильнодіючого парникового газу, концентрація якого в 22 рази перевищує діоксин вуглецю, а його викиди, які утворюються на сміттєзвалищах через розкладання відходів, створюють серйозну небезпеку для навколишнього середовища та здоров’я людей, а також впливають на зміни клімату.

У рамках проекту передбачено встановлення системи збору та утилізації біогазу. Система збору передбачає спорудження 30 газозбірних свердловин, газозбірних пунктів та газопровід.

 Встановлення факельної установки на Луганському полігоні ТВП – це вагомий вклад в покращення екологічної ситуації в регіоні та в країни в цілому, а також приклад ефективної співпраці підприємства, громади, місцевої влади та міжнародної спільноти.

 

Довідково

Луганський полігон ТПВ розташований в 2,5 від м. Олександрівськ. Експлуатація полігону почалася в 1980 року. Звалище належать Луганській міській раді - це єдине місце для розміщення відходів Луганська, Олександрівська і прилеглих селищ: Єкатеринівка і Ювілейне.

Підраховано, що загальна кількість людей, що проживають в цих містах складає 450 тисяч. За рік на звалище в середньому надходить 69,341 тCO2/год і приблизно 2 млн. т ТПВ було накопичено протягом 30 років до закриття першої черги в 2007 році. Луганський полігон ТПВ дуже глибокий, їм майже ніхто не займався. Загальна площа звалища становить 14,84 га, з яких 11,68 га використовується для розміщення відходів.

За час впровадження проекту «Утилізація звалищного газу з полігону твердих побутових відходів (ТВП) м. Олександрівськ Луганської області», експерти агентства США з охорони навколишнього природного середовища, які приїздили до Луганської області у рамках Програми США з боротьби з глобальним потеплінням, відмітили, що за багатьма показниками Луганський полігон ТВП м. Олександрівськ – один з найкращих в Україні.

 

версія для друку