українська російська англійська
Україна розглядає взаємодію в рамках ГУАМ в контексті своїх євроінтеграційних прагнень
30.09.2011 | 13:05
Прес-служба Міністерства закордонних справ

29 вересня 2011 року у м.Варшава в рамках Саміту Східного партнерства відбулося 15-е засідання Міністрів закордонних справ «Організації за демократію і розвиток ГУАМ».

У Саміті ГУАМ взяли участь Генеральний секретар ГУАМ Валерій Чечелашвілі, Віце-прем’єр-міністр – Міністр закордонних справ та європейської інтеграції Республіки Молдова Юріє Лянке, Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, заступник Державного секретаря з питань східної політики МЗС Республіки Польща Єжи Помяновський, Міністр закордонних справ Азербайджанської Республіки Ельмар Мамед’яров, заступник Міністра закордонних справ Грузії Торнике Гоордадзе.

Міністри обговорили питання співробітництва у Каспійсько-Чорноморському регіоні та перспективи європейської інтеграції країн-учасниць. Особливу увагу було присвячено реалізації рамкових проектів, зокрема, ГУАМ - США, ГУАМ - Вишеградська група. За результатами Саміту підписано Спільну заяву щодо перспектив співробітництва в рамках організації та взаємодії в імплементації програм та проектів з метою подальшого утвердження європейських цінностей, принципів і стандартів у регіоні.

У своєму виступі Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко наголосив на важливості економічної складової діяльності ГУАМ, зазначивши, зокрема, що товарообіг між країнами організації склав понад 4 млрд. доларів США.

Глава зовнішньополітичного відомства України наголосив на тому, що Україна розглядає ГУАМ в якості одного з пріоритетних механізмів регіональної співпраці та докладатиме всіх необхідних зусиль для розвитку цієї організації. Він також відзначив важливість того, що зустріч міністрів закордонних справ країн ГУАМ відбулась в рамках саміту «Східного партнерства», оскільки країни-члени ГУАМ в тому числі об’єднують спільні європейські прагнення.

 

версія для друку