українська російська англійська
Володимир Семиноженко: Україна та Корея співпрацюватимуть у сфері високих технологій
30.09.2011 | 16:31
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко та Прем’єр-міністр Республіки Корея Кім Хван Сік відкрили сьогодні українсько-корейський бізнес-форум. «Контакти між представниками ділових кіл є невід’ємною частиною міждержавного співробітництва в економічній сфері», - сказав Володимир Семиноженко у вступній промові.

Він наголосив на тому, що сьогодні в Україні почалася масштабна соціально-економічна модернізація, подібна до тієї, яку проводила Республіка Корея у другій половині 20 сторіччя. «Нашим корейським колегам є зрозумілим масштаб тих завдань, що зараз постають перед Україною. Реформи носять комплексний характер, велику увагу ми приділяємо створенню сприятливих умов для ведення бізнесу. Наша мета – спрощення дозвільних процедур, скорочення бюрократичних втрат та стимулювання розвитку високотехнологічного малого та середнього бізнесу», - зазначив Голова Держінформнауки.

За його словами, політика українського Уряду спрямована на забезпечення якісного зростання. Вона вже принесла перші позитивні результати. Так, цього року Україна піднялася на сім пунктів у рейтингу глобальної конкурентоспроможності ВЕФ, зростання ВВП становить 5,3%, об’єми промислового виробництва зросли більш ніж на 8%. «Ці зміни сприяють зростанню довіри до України як до економічного партнера», - переконаний Володимир Семиноженко.

Він зазначив, що українсько-корейське співробітництво передбачає створення спільних виробництв та реалізацію великих високотехнологічних проектів, зокрема, в ІТ-галузі, сфері ядерних досліджень, енергозбереженні та транспортобудуванні.

«Південна Корея є регіональним лідером, оскільки свого часу вона здійснила головну мрію – змогла стати сучасною, сильною, успішною державою, зберігаючи водночас власні традиції та самобутність. Україна має схожу мрію. Переконаний, що співробітництво наших країн сприятиме досягненню цієї мети», - підсумував Голова Держінформнауки.

Прем’єр-міністр Республіки Корея Кім Хван Сік висловив упевненість у стрімкому економічному розвитку України, зазначивши, що наша держава має великий науково-технологічний та освітній потенціал й здатна зайняти лідерські позиції у таких галузях, як авіабудування, космічна техніка, ІКТ, відновлювальна енергетика та сільське господарство. Ці галузі, за його словами, є пріоритетними для співробітництва наших країн. Особливої уваги, на його думку, заслуговують спільні проекти в галузі енергозбереження, адже саме альтернативна енергетика та розробка сучасної світлотехніки невдовзі стануть локомотивами нової економічної парадигми.

 

версія для друку